41. yılında TRT'ye Başbakan'dan övgü

ANKARA- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tuncay Güney’i canlı yayına çıkararak birçok kesimden tepkiler alan TRT’ye övgüler yağdırdı.
Başbakan Erdoğan, TRT’nin yayınına başlamasının 41. yıldönümü dolayısıyla TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e kutlama mesajı yolladı. TRT’nin, ilkeli ve düzeyli yayın çizgisini başarıyla sürdürdüğünü dile getirdiği mesajda Erdoğan’ın sözleri şöyle:
“Türkiye’de televizyon yayıncılığını başlatan TRT, bu alanda temel ve öncü kurumumuz olmuş, özgün yapımlarıyla önemli ilklere imza atmıştır. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine, milli değerlerimize bağlı ve sorumlu yayın anlayışı ile TRT, bundan sonra da milletimizin beğeni ve takdirini kazanmaya devam edecektir. Bugün TRT, gerçekleştirdiği yeni atılımlar ve televizyon yayıncılığında attığı yeni adımlarla ulusal alanda olduğu kadar uluslararası alanda da başarılı yayınlar yapmaktadır. TRT’nin geniş yayın ağı, güvenilir bilgi ve haber akışıyla, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kaliteli ve ilkeli yayıncılığını daha da geliştirerek sürdüreceğine inanıyorum.” (Radikal)