'444, bir günde 39 kere aradı huzurum yok'

'444, bir günde 39 kere aradı huzurum yok'
'444, bir günde 39 kere aradı huzurum yok'
İzmir Barosu avukatlarından Hüseyin Durdu, kendi cep telefonunu sürekli arayarak taciz ve huzursuz ettiğini ileri sürdüğü telekom şirketi ve çalışanları aleyhine suç duyurusunda bulundu.

İZMİR - İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran avukat Hüseyin Durdu, suç duyurusunda bulunduğu dilekçesinde, “4441444” numaralı telekom şirketine ait müşteri hizmetleri telefonunun bir gün içerisinde 39 kez kendi cep telefonunu aradığını, 17’sine cevap verdiğini, 22’sine yanıt vermediğini dile getirdi. Durdu, bu aramalarla kendisinin taciz edildiğini, huzurunun bozulduğunu, psikolojisinin de bozulma safhasına geldiğini söyledi. Söz konusu şirketin o günkü görevlileri hakkında da soruşturma açılmasını isteyen Durdu, “Kişileri taciz etmek, huzur ve sükununu bozmak” suçundan TCK’nin ilgili maddesince cezalandırılmasını talep etti. Avukat Durdu, “Kişi veya kişilere karşı yapılan bu eylem, aynı zamanda manevi tazminatı da gerektirmektedir. Zarar gören mağdurlar, benim gibi hukuk mahkemelerine başvuruda bulunarak manevi tazminat isteme hakları vardır” diye konuştu. (Turaç TOP/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115119711511976

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  telekom olmayabilir - YELİZt

  bu arayan telekom değil dolandırıcı büyük ihtimal

  dava şart - sevdasglm

  anlaşılan bu konuda mağdur olan çok sayıda insan var. ben de bu tacize maruz kaldım. şikayetvar.com'a bir şikayet yazmış, kendilerinden de bir daha reklamlar için aranmayacağım söylenmişti. ama tabii aramayı bitirmediler. neyse ki şu aralar aramıyorlar. imkanım olsa ben de dava açardım. umarım gözlerini korkutacak bir karar çıkar.

  Size dayatılan ürünlerin kölesi olmayın - Zorbamerak

  Sizinle aynı dertten bende muzdariptim. Bir pazar günü sabah saat 8 den akşam 21 e kadar ev telefonumdan 17 kere arandım. Öğleden sonra artık yaşlı kadın taklidi yapıyordum. Kızım şehir dışında, bir hafta olmayacak diyordum. 2 yıl önce ev telefonumu ve internet hizmetini iptal ettirdim. Cebimde kalan paraylada her ay bir doğa gezisine çıkıyorum.

  Katılıyorum. - brandywine06

  Üstelik bir de normal numaralarla arıyorlar artık. Tanımadığım numaraları açmasam, belki de numarası bende olmayan biri gerekli bir konu için arıyor diye mecburen açıyorum. Telekom şirketleri, kaplıca satıcısı, bitkisel ürün satıcısı, dijital tv platformu...hepsine cevap vermeye kalksanız yanınızda bu iş için adam çalıştırmanız lazım! Üstelik açmayınca da sürekli çaldırarak taciz ediyorlar.

  Geç olsun Güç Olmasın - ignoranceisbliss

  Bir süredir ben de çevremdeki herkese aynı davayı açmasını tavsiye ediyorum. Şirketlere, sadece telefon bilgilerimize sahip olduğu için bizi diledikleri saatlerde diledikleri sıklıklarla arama hakları olmadığının anlatılması gerekiyor. Bu davadan tazminat alınır mı bu ülkede, onu bilmiyorum. Ama kullanıcıların aramasının engellenmesi bile, pazarlama faaliyetlerinde 1950'lerden öteye geçemeyen "dünya devi(!)" şirketlerimize büyük zarar verecektir.

  KURUMSAL TACİZ - Hypatiac

  Bu başa çıkılamaz bir taciz!Bizzat yaşadım ve telefonumu değiştirmek zorunda kaldım. Kısaca sizi günde 8-10 defa işteyken, evdeyken, meşgulken ve değilken arıyorlar ve onları durdurmak mümkün değil. Bazen sinirleriniz boşalıyor ve kabalaşıyorsunuz, bazen nazikçe durumu izah edip tekrar aranmamayı talep ediyorsunuz, hatta bazen yalvarıyorsunuz ama hiçbiri işe yaramıyor. Böyle bir tacizi kurumsal şirketlerin düzenli aralıklarla yapıyor olması, reklamın kötüsünün varlığının ispatıdır. İdrakı açık hiçbir pazarlama stratejisti kendilerinden bu denli nefret edilmesine sebep olacak'pazarlama stratejileri' uygulamaz. Bu kadar taciz edilen insanlar , verdikleri hizmet ücretsiz olsa bile vazgeçecek noktaya geliyorlar.