4800 kar çukuruna 18 milyon YTL

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kar yağışıyla birlikte İstanbul'un ana arterlerinde oluşan yaklaşık 4 bin 800 çukuru kapatmak için harekete geçti.

İSTANBUL - Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kar yağışıyla birlikte İstanbul'un ana arterlerinde oluşan yaklaşık 4 bin 800 çukuru kapatmak için harekete geçti. AKOM tarafından görevlendirilen 90 ekip, çukurları asfalt, kilit taşı veya soğuk asfaltla onarmaya başladı. Yağışlı havalarda özellikle kilit taşıyla doldurulacak çukurların, havaların düzelmesiyle normal asfaltla kaplanacağı belirtildi. Çukurların onarımının asfalt, işçilik ve ekipman maliyetiyle birlikte 18 milyon YTL'ye mal olacağı tahmin ediliyor.
Çukur ve kazı sorunu, bu yılki ilk toplantısını dün yapan İl Koordinasyon Kurulu'nda gündeme geldi. Vali Muammer Güler'in de katılımıyla İl Genel Meclisi'nde yapılan toplantıda söz alan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yollarda sürekli kazı yapıldığına dikkati çekerek, "Kazılar düzgün kapatılmadığı için her yıl yeni yatırım yapmak zorunda kalıyoruz. İlgili kurumlar yaptıkları işleri takip etsin, yollara dökecek paramız yok" dedi.
Kazı artık izne tabi
İl Koordinasyon Kurulu da, ana arterlerde yapılacak çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili kuruluşundan, ara arterler için de ilçe belediyelerden izin alınarak kazı yapılması ve usulüne uygun kapatılması yönünde karar aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7379377379370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.