49 yıldır firarda olan asker yakalandı

49 yıldır firarda olan asker yakalandı
49 yıldır firarda olan asker yakalandı
Adana İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, 49 yıl önce vatani görevini yaparken firar eden 69 yaşındaki H.G.'yi yakaladı

ADANA - Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1964’de yılında vatanı görevini yerine getirmek için gittiği Isparta Dağ Komando ve Merkez Eğitim Komutanlığı’ndan firar eden ve o günden beri birliğine teslim olmayan H.G.’nin Suriye ’ye kaçmayı planladığını saptadı.

H.G.’yi yakalamak için çalışma başlatan ekipler, H.G.’nin Dikili Mevkii’ndeki Çınarlı Mahallesi’nde saklandığını belirledi. Dün akşam harekete geçen ekipler, 49 yıldan beri asker firarisi olarak aranan H.G.’yi yakaladı. Gözaltına alınan H.G. yapılan işlemlerin ardından Adana Askeri Savcılığına sevk edildi. Asker firarisi H.G. tutuklandı.(dha/ Fatih Karaçalı)


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Adana

  ,

  Isparta

  ,

  Fatih

  ,

  Asker

  ,

  Akşam

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  http://www.radikal.com.tr/112224211222424

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tabiki yapacak! - huseyin366

  Her Türk nasıl yapıyorsa o da yapacak askerliğini!

  Gerçekten mi? - BaşkaBirşey

  Bütün katliam, cinayet, faili meçhuller zaman aşımına uğruyor ama bu adamcağız sırf askerden kaçtı diye 70 yaşında cezaevine konuluyor. Adaletin bu mu dünya?!

  Teskere - abduman

  Amca eksik kalan askerliği tamamlamaya gidiyordu Suriye'ye özel görevle.

  Is mi bu? - Turk

  Bu adam 69-70 yasindadir simdilerde. Bu kadar insan gucu, bu kadar harcama niye? Yaklanmasa, disarida olsa kime zarari olmus ki; apar topar iceri tikiyoruz? *** Isin komik tarafi; isimize gelmedigi icin; 40 yil askerlik yapmis olanlarda, asker kacaklari da icerideler! *** Sizlere onerim: Bu haberi okuduktan sonra; Soyle bir geriye yastlanin, derin bir nefes alin, ve bir kahkaha atin!