5.5 kiloluk 'atlas' ABD'yi de karıştırdı

Adnan Oktar'ın Harun Yahya takma ismiyle yazdığı ve 5.5 kg ağırlığıyla dillere düşen Yaratılış Atlası, Atlantik'i de aştı.

NEW YORK - Adnan Oktar'ın Harun Yahya takma ismiyle yazdığı ve 5.5 kg ağırlığıyla dillere düşen Yaratılış Atlası, Atlantik'i de aştı.
Türkiye'de okullara bedava dağıtılan atlas Fransa'dan sonra ABD'de başta Kongre üyeleri olmak üzere üniversiteler ve bilim adamlarına postalandı. New York Times gazetesi atlası "Darwin teorisine karşı şimdiye kadarki en geniş ve en güzel yaratılışçı meydan okuma" diye niteledi.
Gazeteye konuşan Kaliforniya Üniversitesi'nden evrimci biyolog Kevin Padian, "Ülkemizde bu tür saçmalıklara alışığız. İçindeki saçmalıklar kadar hacmi ve üretim kalitesi de beni şaşırttı" dedi. Kitabı dağıtanlara ve kaynağa merak salan Padian, kitapların Illinois'de de bir ofisi olan SDS Worldwide şirketi tarafından gemilere yüklendiğinin anlaşıldığını ancak şirkete bıraktığı mesajlara kimsenin geri dönmediğini belirtti.
Brown Üniversitesi'nden biyolog Kenneth R. Miller ise Colorado, Chicago, Brigham Young, Connecticut, Georgia ve diğer üniversitelerdeki tüm meslektaşlarına kitabın birer kopyasının gönderildiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Herhangi bir kitapçıda böyle bir kitabın değeri 100 dolar eder. Bunun maliyeti bile astronomik. Milyonlarca dolardan bahsediyoruz." (Dış Haberler)