5 bin 500 YTL'ye açlık

BBC televizyonunun beslenme ve detoks (vücudu zararlı maddelerden arındırma) uzmanı Dr. Amanda Hamilton, bildiklerini Türkiye'de bir kampta uyguladı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - BBC televizyonunun beslenme ve detoks (vücudu zararlı maddelerden arındırma) uzmanı Dr. Amanda Hamilton, bildiklerini Türkiye'de bir kampta uyguladı. Kampa katılanlar 5 bin 500 YTL (5.5 milyar lira) ödeyerek, bir hafta aç kaldı. Kamp sakinleri, katı kurallar sayesinde dört ile sekiz kilo arasında hafifledi.
İskoçya'nın ünlü detoks uzmanı Hamilton, Dreamlands SPA'nın davetlisi olarak geldiği Göltürkbükü Ada Otel'de, 15 kişiyi bir hafta kampa aldı. Aralarında Number 1 TV'nin ortağı Ömer Karacan'ın da bulunduğu Türk, Yunan, İngiliz ve İspanyol kursiyerler, 30 yaşındaki Hamilton ve sekiz görevlinin gözetiminde hiçbir şey yememe ve çiğnememe kuralına uydu. Çiklet bile çiğnenmeyen kampta tüm kursiyerler, günde iki bardak meyve suyu ve bitki özlerinden hazırlanmış dört-beş bitkisel hapla yetindi, televizyon izlemedi, otelden çıkmadı, gazete okumadı. Güne Türk hamamında yogayla başlandı, bir saat meditasyon, sauna ve ardından Tayland masajı uygulandı, günde iki kez sağlık kontrolü, oksijen kürüyle özel cilt bakımı yapıldı. Zorlu eğitimin ardından bir haftada dört ile sekiz kilo vererek fazla vücut yağlarından arınan kursiyerler, cilt, yüz ve vücuttaki zindelikle 10-15 yaş gençleştiklerini söyledi.
Altı ayda bir tekrarlanmalı
Kürün altı ayda bir tekrarlanması gerektiğini belirten Hamilton, şu bilgileri verdi: "Vücudu hormonlu gıdalardan alınan kimyasal maddeler, düzensiz beslenme, yağlı ve kafeinli içeceklerden uzaklaştırıp dinlendirerek tüm toksinleri atmasını sağlıyoruz. Doğal ürünlerle yapılan diyet, yine doğal ürünlerle yapılan masajlar zindelik kazandırırken, kürü alanların hayata bakışı değişiyor. İsviçre, Almanya, ABD, Avustralya ve Japonya gibi ülkelerde yönetici ve devlet adamları sık sık bu kürden alıyor. Yoğun çalışma temposundaki 20-70 yaş arasında, hamileler ve şeker hastaları haricinde herkes, bu kürden yararlanabilir. Detoks kürü, özellikle kanserle mücadelede büyük oranda başarı sağlıyor. Türkiye'de ilk kez yaptığımız detoks kürünü önümüzdeki yaz aylarında bir kez daha uygulayacağız."


    http://www.radikal.com.tr/7394737394730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.