5 bin korucu alınacak

5 bin korucu alınacak
5 bin korucu alınacak
İçişleri Bakanı Selami Altınok Doğu ve Güneydoğu'da 5 bine yakın korucu alınacağını söyledi.

Doğu ve Güneydoğu 'da çok tartışılan koruculuk sisteminde yeni düzenleme yapılıyor.  İçişleri Bakanı Selami Altınok Doğu ve Güneydoğu'da 5 bine yakın korucu alınacağını söyledi. İçişleri Bakanı Selami Altınok yaptığı açıklamada "Başbakanımızın talimatıyla Doğu ve Güneydoğu'da bulanan koruculuk sisteminin daha etkin noktaya gelebilmesi adına boş bulunan 5 bine yakın korucu kadrosu ilanlarımızı başlatıyoruz" dedi.

47 BİN KORUCU GÖREVDE
2014 yılının şubat ayı rakamlarına göre 47 bin 800 maaşlı korucu ve 25 bin gönüllü korucu bulunuyor. 20 bin korucu ise meslekten emekli olmuş durumda.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/143712314371231

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kimlerden? - orkam esas

  Kimlerden alınacak ? Tayyipçi, Işid özentisi, sunni islam şeriatçısı, cahil cühela adamlardan derlenecekler. Ne yapacaklar? AKP yi eleştirenlere, kendilerinden olmayanlara saldıran, kan davalarını uygulamalarına meraklı feodal, haraç ve rüşvet toplamalayan, vermeyenleri pkk lı terörist diye vuranlardan, şantaj ve şiddete meraklılardan alınacak. Yerli Işid örgütü diyelim. Tayyip de kendi Ergenokonunu kurdu, Arap sunni istilacı ergenokonu. Oraya sosyal görevli, kalkınmada öncü bilgili, sağlıkda hizmet görecek, eğitilmiş 5 bin kişi gönderecek değiller herhalde. Ülkenin doğusunu ayrı ülke gördüklerinden orayaı istilaya gidiyor mantığıyla gidecekler, yanlarında mehter takımı da götürsünler bari.