5 bin lira maaşlı çobanın yakaladığı atlar satışa çıkarıldı

5 bin lira maaşlı çobanın yakaladığı atlar satışa çıkarıldı
5 bin lira maaşlı çobanın yakaladığı atlar satışa çıkarıldı
Edirne'de Vali Dursun Ali Şahin'in talimatıyla 5 bin lira maaşla işe alınan çobanın sokaklarda yakaladığı başıboş 8 at, sahipleri bulunamadığı için ihaleyle satışa çıkarıldı. Yarın yapılacak satış ihalesinde 2'si erkek 8 at için 350 liradan 750 liraya kadar fiyat belirlendi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, geçen Mayıs kentte başı boş gezerek trafikte tehlike yaratan atların toplanması için 5 bin lira maaşlı çoban tutmuştu. Sokaklarda başıboş olarak gezen atlar toplanarak Kapıkule Sınır Kapısı yakınlarındaki Veteriner Müdürlüğü'ndeki bir ağılda bakıldı. Sahipleri bulunanlar teslim edilirken, bulunamayanlar ise Edirne Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü'nce ihaleyle satışa çıkarıldı. Yarın yapılacak ihalede 2'si erkek 8 at için 350 liradan 750 liraya kadar fiyat belirlendi. İhaleye katılacak olanlardan geçici teminat olarak 3'te bir oranında ücret yatırılması istendi. 

Edirne'de valilik başıboş atlar için aylık 5 bin liraya çoban tuttu

İŞİ BIRAKMIŞTI

Edirne Valiliği tarafından 5 bin lira aylık ücretle işe alınan 57 yaşındaki Fedai Gülsün, çalışmaya başladıktan yaklaşık 1 ay sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek işi bırakmış, yerine başka bir çoban bulunmuştu. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, sahipsiz atların 'buluntu mal' kapsamına girdiğini ve Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satılabileceğini açıklamıştı.

Engin ÖZMEN/EDİRNE-DHA