5 dakikalık sürpriz ziyaret

5 dakikalık sürpriz ziyaret
5 dakikalık sürpriz ziyaret
Başbakan Erdoğan, 'hükümeti devirmeye eksik teşebbüs'ten 18 yıla hükümlü emekli orgeneral Ergin Saygun'u hastanede ziyaret etti.

ANKARA - Haftasonu için İstanbul’da bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan dün sürpriz hastane ziyaretleri gerçekleştirdi. Başbakan’ın ilk durağı, Şişli’deki Memorial Hastanesi oldu. Hastanede 45 dakika kalan Erdoğan, tedavileri devam eden arabesk müziğin ünlü sesi Müslüm Gürses ve İhlas Holding Yönetim Kurulu Bakanı Enver Ören’i ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Başbakan daha sonra, Balyoz Planı Davası’nda 18 yıl hapse mahkûm edilen ve hastalığı nedeniyle cezası ertelenen emekli Orgeneral Ergin Saygun’a hastanede sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 5-7 dakika süren ziyaretin ardından açıklama yapan Ece Saygun, “Babam, Başbakan’ın içeriye girdiğini görünce çok şaşırdı” dedi.

Ziyaret moral oldu
Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’ne dün 13.30 sıralarında gelen Başbakan Erdoğan, Doç. Dr. İhsan Bakır, Ece Saygun ve Tolga Saygun ile birlikte Ergin Saygun’un tedavisinin yapıldığı Yoğun Bakım Ünitesi’ne girdi. Ziyaretin ardından hastanede Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun ve oğlu Tolga Saygun basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ece Saygun, ziyarete ilişkin şu bilgileri verdi: “Başbakan arabadan inerken ‘Babanız cihazdan çıkmış, çok şükür’ dedi. Odaya önce ben girdim. Babam Başbakan’ı görünce çok şaşırdı. Ve toparlanmaya çalıştı. Sonra da konuşmaya çalıştı. O zaman ağzında büyük bir alet vardı. O aleti söktüler. Onsuz da konuşabildi. İçerde Başbakan babamın elini sıktı. ‘İyi olacaksınız’ dedi. Babam da ‘Teşekkür ederim, zahmet buyurdunuz’ diye karşılık verdi. Bu ziyaret, devletin yanında olduğunu görmesi açısından moral oldu. Cumhurbaşkanı da aradılar. Genelkurmay Başkanı ve Birinci Ordu Komutanı da aradılar. Askerlerimiz gelip kan verdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş da hastaneye çiçek gönderdi.”

Saygun çok şaşırdı
Ziyaretin ailecek kendilerini çok şaşırttığını vurgulayan Ece Saygun, “Çünkü babam, Başbakan’ı devirmeye eksik teşebbüsten hüküm giydi. Buna rağmen Başbakan onu ziyaret etti. Bir mucize gerçekleşmiş gibi hissediyorum ben. Bu noktada olduğumuza inanamıyorum.”
Saygun’un ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. İhsan Bakır ise ameliyatı hastane mikrobu nedeniyle değil, burunda bulunan bir mikrobun kana karışması nedeniyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu Yalçın Küçük’le konuşamadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun, geçmiş olsun temennisini iletmek üzere, ameliyat olan Prof. Dr. Yalçın Küçük’ü aradığı, ancak görüşmesine izin verilmediği iddia edildi. CHP Basın Birimi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun, Ergenekon davasından tutuklu Küçük’ü tedavi gördüğü Silivri Devlet Hastanesi’nden arayarak geçmiş olsun temennisinde bulunmak ve durumuyla ilgili bilgi almak istediği, fakat görüşmesine izin verilmediği öne sürüldü.