5 emekli paşa için tutuklama istemi

5 emekli paşa için tutuklama istemi
5 emekli paşa için tutuklama istemi
28 Şubat soruşturması kapsamında ifadesi alınan 5 şüphelinin tamamı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'nca, 28 Şubat soruşturmasında ifadeye çağrılan emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli Korgeneral Köksal Karabay, emekli Koramiral Altaç Atılan ve emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz, savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Sabah saatlerinde polis nezaretinde Ankara Adliyesi'ne getirilen Yöney, Alpkaya, Karabay, Atılan ve Yılmaz soruşturmayı yürüten TMK'nın 10. Maddesiyle görevli Cumhuriyet Savcıları Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin'e ifade verdi.

Yöney, Alpkaya, Karabay, Atılan ve Yılmaz ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.(ajanslar)  http://www.radikal.com.tr/112123111212312

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Belliydi de artık bahaneler yetersiz! - ilbeg

  Savcıların ön işretleri artık çok bariz oluyor. Önce gidip ziyaret edeceksin, sonra yenilerini içeri alacaksın. İçlerinde ABD askerlerine çuval geçiren özellikle olacak. Bu arada 'komutan kalmadı' demek gibi bir söylem de tutturmak lazım ki, kafasının karışmasını arzulayanların kafaları karışsın ve fikirlerinde sebat edebilsinler. Tüm yapılan tutuklamaların hedefinde artık ordu değil,1923'te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti vardır.Yeni bir sistem yeni bir ülke kurulacak ve bunun için 1923'te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin 'kansız' olarak ortadan kaldırılması lazım. Senaristlerin ana hedefi budur.

  5 emekli paşa için tutuklama hk. - fgemak

  kamu gücünü tek parti iktidarı ile ele geçiren AKP iktidarı bu gücü güncel kamu düzenini sağlamak için kullanması gerekirken,tarihle hesaplaşma TSK den intikam alma şeklinde kullanmaları kamu gücünün tek parti iktidarına verilmesinin ne kadar büyük güvenlik zaafiyetlerine yol açtığını kamu oyu ibretle takip etmektedir.kamu gücünün böyle yanlış kullanılması ülkede kaosa neden olmaktadır.böyle giderse bu açmazların büyüyerek gideceğini düşünüyoruz.