5 fidan Kızılay'da anıldı

5 fidan Kızılay'da anıldı
5 fidan Kızılay'da anıldı
Gezi Parkı eylemlerinin ilk günlerinde Ankara'da polis kurşunuyla kafasından vurularak hayata veda eden Ethem Sarısülük, ölümünün 40. gününde vurulduğu yerde anıldı.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden 4 gencin ve Lice’de karakol yapımını protesto ederken vurularak öldürülen Medeni Yıldırım’ın aileleri Kızılay’da Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yerde biraraya geldi. Güvenpark’ta toplanan kalabalığa seslenen aileler “Fidanlarımızı kestiler ama karşılarına bir orman çıktı” dedi. 

Anmaya Sarısülük gibi eylemler sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz ile Lice’de karakol yapımını protesto ederken öldürülen Medeni Yıldırım’ın aileleri de katıldı. Çocuklarının resimlerini taşıyan aileleri burada büyük bir kalabalık karşıladı. Güvenpark’ta toplanan kalabalık ‘Ağlama ana evlatların burada’, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ sloganları attı.

FİDANLARIMIZI KESTİLER AMA ORMANLA KARŞILAŞTILAR

Fidanlarımızı kestiler ama burada orman var Burada kalabalığa seslenen aileler evlatlarını öldürenlerden hesap sorulmasını istedi. Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım kalabalığa Kürtçe seslendi. Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi ise konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Ağabey Korkmaz “Bizim fidanlarımızı kestiler ama burada bir orman var” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114363011436303

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  VİCDANI OLAN BASIN - pispor

  basın ve medya bir ülkede tarafsız dır çünkü halkına daima gerçekleri anlatır yazar haber yapar ama ne yazık ki bizim ülkemizde bir kısım medyanın vicdanları tükenmiş vicdanlarını halkın sağlıklı bilgilendirilmesi için değil tamamen zalim ve zulüm yapanların yanında olduklarını görüyoruz oysa gün gelecek bu zulüm kalesi yıkılacaktır o gün bu halka ne diyecekler acaba

  ... - Dopchik

  sadece orda değil ülkenin dört bir yanında binlerce orman var acınız acımızdır..

  analar... - mülksüz

  bu anaların öfkesi katilleri boğacak!