5 PKK'lı cesedi bulundu

5 PKK'lı cesedi bulundu
5 PKK'lı cesedi bulundu

Çırav Dağı

Siirt'in Eruh İlçesi kırsalındaki Çırav Dağı eteklerinde geçen yıl sonbaharda gerçekleşen çatışmalarda hayatını kaybeden 5 PKK'lının cesedi bulundu

SİİRT - Cesetlerin geçen yılın sonbaharında çıkan çatışmada ölen PKK 'lılara ait olduğu belirtildi.

Eruh'un Yanılmaz Köyü yakınlarında bulunan Çırav Dağı eteklerinde yaylaya çıkan çobanlar, erimeye başlayan karların altında 3'ü kadın 5 kişinin cesedini buldu. Durum yetkililere bildirilirken, İHD ve BDP 'den oluşan bir heyet bölgeye hareket etti. Heyetin yanısıra Şırnak ve Siirt bölgesinden çok sayıda vatandaşın da cesetlerin bulunduğu bölgeye ulaştığı belirtildi. Cesetlerin, geçen yılın sonbaharında bölgede çıkan çatışmada öldürülen PKK'lılara ait olduğu belirtildi. Cesetlerden birinin Eruh İlçesi'nin BDP'li Belediye Başkanı Melih Oktay'ın kardeşi olan Sadık Oktay'a ait olduğu iddia edildi.

Siirt Valiliği yetkilileri, bulunan 5 cesetle ilgili güvenlik güçlerinin olay yerinde bulunduğunu ve Cumhuriyet Savcını'nın da olay yerine gittiğini belirtti. Yetkililer, savcının işleminden sonra cesetlerin otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderileceğini söyledi.(DHA/Turan Koyuncu)