5 yıl hapsi istenen Akman Las Vegas'ta

Hakkında 5 yıla kadar hapis istenen RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın, 17 Nisan'da 9 günlük ABD gezisine çıktığı öğrenildi


Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Mehmet Bozkurt tarafından açılan davanın iddianamesinde, RTÜK Başkanı Zahid Akman ile birlikte 8 üye hakkında “görevi kötüye kullanmakö suçundan 1’er yıldan 3’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Hakkında 5 yıla kadar hapis istenen RTÜK Başkanı Akman’ın ise, dünyanın en büyük yayın teknolojileri fuarı olarak bilinen “Nabshow 2009öa katılmak üzere 17 Nisan’da 9 günlük ABD gezisine çıktığı öğrenildi. Geziye Akman ile birlikte, RTÜK Üyelerinden Taha Yücel, Mehmet Dadak ve Hülya Alp de katıldı.
Almanya’ya gidip gidemeyeceği tartışılan Akman, geçen ay 15 gün içerisinde Hollanda, Belçika ve Fransa’ya gitmişti. Kanal 7’nin bir müddet ABD Temsilciliğini de yapan RTÜK Başkanı Zahid Akman ile diğer üyeler Davut Dursun, Paşa Yaşar, Taha Yücel ve Mehmet Dadak da geçen yıl yine 11 gün ABD’nin Las Vegas kentindeki, binlerce firma ve profesyonel yayıncının katıldığı “Nabshow 2008ö fuarına gitmişlerdi.

BAŞKANIN İLGİNÇ GEZİLERİ
RTÜK Başkanı Akman ve üyelerin gezileri arasında ilginç yerler de mevcut. Gidilen yerler arasında ABD yanında Dubai, Çin, Hong Kong, Tayland, Singapur, Güney Kore, Ukrayna, Brezilya, Portekiz, Azerbaycan, Türkmenistan, KKTC, Kırgızistan, İran, Ermenistan, Slovenya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Yunanistan, Ürdün, Fas, İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya, İsviçre, Norveç, İrlanda, İtalya, Belçika, Kore, Malta, Hırvatistan, Finlandiya, Güney Afrika, Fransız Guayanası bulunuyor.(anka)