50 kilo esrarla yakalandı, 'içiciyim' dedi, kurtuldu!

Geçtiğimiz yıl 50 kg. esrarla yakalanan ve yedi kişiyle beraber cezaevine gönderilen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni Mehmet Erdoğan, satıcı değil içici olduğunu ileri sürdü ve tahliye edildi.

2010''da 50 kg. esrarla yakalanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın yeğeni Mehmet Erdoğan Pazartesi günkü (27 Haziran) duruşmada tahliye edildi. Vatan gazetesinden Elif Altın'ın haberine göre, geçtiğimiz yıl Diyarbakır'dan İstanbul 'a uyuşturucu sevkiyatı yapılacağını değerlendiren İstanbul Narkotik Polisi, yaptığı operasyonla başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni Mehmet Erdoğan ile birlikte 11 kişiyi, 50 kilo esrarla yakalamıştı. Sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan 12 kişiden aralarında Başbakan'ın yeğeni Mehmet Erdoğan'ın da bulunduğu yedi kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

"Satıcı değil, içiciyim" 
İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 27 Haziran günü görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Serkan Emre, Esra İşcan, Mehmet Erdoğan, Bayram Kaplan, Selim Selvi, Aysen Tutkun, tutuksuz sanık Serdar Tüm ve taraf avukatları katıldı. Mehmet Erdoğan, yaptığı savunmada, 22 yıldır uyuşturucu kullandığını, ancak hiçbir zaman bu işin ticaretine girmediğini söyledi ve hakkındaki iddiaları reddetti. Mahkeme, sanıklardan Esra İşçal'ın tutukluluk halinin devamına karar verirken, aralarında Mehmet Erdoğan'ın da bulunduğu beş kişinin tahliyesine karar verdi. (Vatan)


  http://www.radikal.com.tr/1054496105449627

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UYUŞTURUCU KAÇAK MAZOT VE KAÇAK SİGARABu - HARAYDIN

  ülkede terör adı altında kan ve uyuşturucu ticareti yapılıyor.terör denen şey dünyanın kaçak mazot kaçak sigara ve uyuşturucuyla finanse ettiği bir taşeron hizmetidir.Eğer kaçak sigaranın yüze katlandığını görmezden gelip sigara tüketimi azalıyor diye sevinmeye devam edersek kaçak petrolü kontrol altına almayıp milli gelir ona katladı araç sayısı ikiye katladı yakıt tüketimi niye düştü sorusunun cevabında kaçak petrolü bulmazsak uyuşturucuya içici sevici diye hoşgörü gösterirsek terör örgütü adı altında uyuşturucu ticaretine daha çok can veririz.35 bin kişinin kanı canı ruhu yetmedi mi? Bu terör adı altında maskelenen şey aslında herkes biliyor ki uyuşturucu ticareti terör taşeron ve paravan.PKK teşronunu kim besliyoruyuşturucuya gösterilen müsamaha kaçak sigara ve kaçak petrolü kontrol altına alamayan bürokrasi.Bu millte bu kadar acı yaşatmaya kimsenin hakkı yok.uyuşturucu kaçak petrol ve kaçak sigara PKK demek kimse terörü besleyemez koruyamazherkes elini vicdanına koymalı.

  Ben olsam - bahadir.yavuz

  Ben karar verme otoritesi olsa idim o içiciyim diyene serbest bırakmadan önce iç bakalım 50 kg uyuşturucuyu derdim .ha hakikaten içerse o zaman eyvallah.

  başbakan yüzde 50ye güvenip yeğenini kollamış... - huseyinsam

  işte demokrasi demokrasi dedikleri demokrat ülkelerde 50 oyla hiçbir parti başa gelmez...demokratik ülkelerde çoğunlukla koalisyon hükümetleri kurulur böylelikle hükümet içindeki farklı parti mensupları canının istediği gibi davranamaz amca dayı yeğen ilişkileri devlettin içine sokulamaz.yolsuzluk yapılamaz yapılırsa foyası ortaya çıkar.ama bizim gibi ileri demokrasiyle yönetilen ülkelerde badem bıyıklı proflar 700 küsür bin liralık ilaç yolsuzluğu yapar robin hood olur.50 kiloyla yakalanan içicilere sen mahkemeyle dalgamı geçiyon deyip birde üstüne ceza verileceğine dayısı-amcası neyiyse artık başbakan diye sırf bu yüzden üstelik eyvallah deyip serbest bırakılıyor...ileri demokrasilerde başbakanlar halkın desteği arttı diye bir yıldır içerde yatan yeğenini serbest bıraktırabiliyor...

  Olur böyle vakalar - ismail niyazi aksoy

  Olur böyle vakalar. Türk polisi yakalar

  BEN ŞAHİDİM. - hiçkimseciK

  Dünyanın en sert yazılı anayasa ve kanunlarına sahibiz. ama ne hikmetse uygulamada öyle tezatlar var ki ya bir de kanunların sınırları kesin olarak çizilmeseydi diye düşünmeden edemiyor insan. ben başbakanın yeğeni hakkında ne gerekiyorsa eksiksiz yapılmasını istediğini söylediğini biliyorum. ki hazırlık safhasında hiç bir detay atlanılmamış. burada manşetlere çıkarılıp haberleştirlmesi gereken başbakan değil 50 kilo esrarla yakalanan birine içici muamelesi yapan hakimdir. 50 kilo esrarla yakalanan biri içici ise bu ülkede uyuşturucu satıcı yok demektir. Demek ki kanunlar yasalar kadar bunları yorumlayanların da biraz değişime güncellenmeye ihtiyacı var.

  Erdogancilara bakin - samanizm

  Millete ahlak alkol vs. dersi verenin yegeni sucüstü yakalanacak ve iciyim diyerek serbest kalacak. Erdoganlar Cumhuriyet olmusuz yani Muz Cumhuriyeti. iki bardakdan fazla raki icene ceza ama 50 kiloyu güya kendisi icin aldigini iddia edeni serbest birakacaksin. Erdogan adaletsizligi ancak bu kadar olur. 50 kilo esrari satin alan mutlaka bunu baska sekilde degerlendirmek istemisdir. üstelik ünlüler bile kendileri tüketikleri halde cezalandiriliyorlar. Gelde bu yobaz kokusu veren karari anla.

  KENDİNE MÜSLÜMANLIK - monist

  ileri demokrasi akraba olunca kendine demokrasi oluyor. artık şaka gibi bir şey oldu bu akp iktidarı ama en şakası 2 kişiden bir kişinin bu şakaya gülmemesi..