500 liralık kumar borcu kavgasında dört kişi öldü

500 liralık kumar borcu kavgasında dört kişi öldü
500 liralık kumar borcu kavgasında dört kişi öldü

Çatışmanın yaşandığı yerde inceleme yapan polis onlarca merminin bulunduğu yerleri işaretledi. Fotoğraf: Elvan Ezber

İSTANBUL - İstinye’de iki grup arasında 500 liralık kumar borcu yüzünden kavga çıktı. Bıçak ve silahların kullanıldığı kavgada dört kişi ölürken beş kişi yaralandı. Yaralılardan biri sokaktan geçen  dokuz yaşındaki bir çocuk.
İddiaya göre, Reşitpaşa Mahallesi Murat Sokak’taki Reşitpaşa Sosyal Yardımlaşma Derneği Lokali’ne dün saat 16.00 sıraları gelen bir grup ile dernek yetkilisi Erol Kartal arasında 500 lira kumar borcunu ödememesi sebebiyle tartışma çıktı. Tartışma büyümeden grup, bir süre sonra binadan ayrıldı ve derneğe yaklaşık 100 metre uzaklıkta kendilerinin işlettikleri kafeye döndü.
Bu arada Kartal, grup içinden bir kişiyi arayarak “500 lira için dernek basılır mı? Çıkın kozlarımızı dışarıda paylaşalım” dedi. Yanlarında silah, sopa ve bıçaklar bulunan grup daha sonra yeniden dernek binası önüne geldi. İçerideki Kartal ile yakınları da dışarı çıkınca kavga başladı. Silahlı, bıçaklı ve sopalı kavga sırasında Ali Tarhan, Muharrem Kılıç, Muaz Kılıç ve Erol Kartal’ın akrabası Engin Kartal hayatını kaybetti. Ahmet ve Erol Kartal, Hüseyin ve İbrahim Tarhan, Mehmet Bilgin ve çatışma sırasında sokakta bulunan dokuz yaşındaki Ömer Dilaver çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar İstinye Devlet, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma ile Şişli Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedaviye alındı.  Polis, olayda kullanılan bir adet tabanca ele geçirdi.  Kumar oynatıldığı öne sürülen dernek binası ile kafeyi işletenler arasında, ‘müşteri kapma’ yüzünden uzun süredir husumet bulunduğu iddia edildi. (Radikal)