500 TL için silahlar konuştu: 4 ölü

İstinye'de iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 4 kişi öldü, biri çocuk 5 kişi yaralandı

 

İSTANBUL - İstinye'de iki grup arasında 500 liralık kumar borcu yüzünden kavga çıktı. Bıçak ve silahların kullanıldığı kavgada dört kişi yaşamını yitirirken, beş kişi yaralandı. Yaralılardan birinin kavga sırasında sokakta bulunan dokuz yaşındaki bir çocuk olduğu belirlendi.

İddiaya göre, Reşitpaşa Mahallesi Murat Sokak'taki Reşitpaşa Sosyal Yardımlaşma Derneği Lokali'ne dün saat 16.00 sıraları gelen bir grup ile dernek yetkilisi Erol Kartal arasında 500 lira kumar borcunu ödememesi sebebiyle tartışma çıktı. Tartışma büyümeden grup, bir süre sonra binadan ayrıldı ve derneğe yaklaşık 100 metre uzaklıkta kendilerinin işlettikleri kafeye döndü. Bu arada Kartal, grup içinden bir kişiyi arayarak "500 için dernek basılır mı? Çıkın kozlarımızı dışarıda paylaşalım" dedi. Yanlarında silah, sopa ve bıçaklar bulunan grup daha sonra yeniden dernek binası önüne geldi. İçerideki Kartal ile yakınları da dışarı çıkınca kavga başladı. Silahlı, bıçaklı ve sopalı kavga sırasında Ali Tarhan, Muharrem Kılıç, Muaz Kılıç ve Rizeli Erol Kartal'ın akrabası Engin Kartal hayatını kaybetti. Ahmet ve Erol Kartal, Hüseyin ve İbrahim Tarhan, Mehmet Bilgin ve çatışma sırasında sokakta bulunan dokuz yaşındaki Ömer Dilaver çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralılar İstinye Devlet, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma ile Şişli Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedaviye alındı. Yerde çok sayıda mermi kovanı bulundu. Polis, olayda kullanılan bir adet tabanca ele geçirdi. Kumar oynatıldığı öne sürülen dernek binası ile kafeyi işletenler arasında, 'müşteri kapma' yüzünden uzun süredir husumet bulunduğu da iddia edildi. (Radikal)