51 bin kapıya sıcak yemek

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün geçen yıl Samsun'dan başlattığı 'evlere yemek yardımı' uygulaması Türkiye'ye yayılıyor. Yetkililer şu bilgileri verdi: "81 ildeki 94 aşevi aracılığıyla her gün 51 bin haneye sıcak yemek veriliyor. Hedef sayıyı 100 bine çıkarmak."

ADANA - Her gün aşevlerinin önlerinde sefertaslarıyla bekleyenlerin uzun kuyruklar oluşturmasını önlemek amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce başlatılan evlere sıcak yemek dağıtımı uygulaması, Türkiye geneline yayıldı.
Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçen yıl pilot bölge seçilen Samsun'da başlatılan uygulama, başarılı görülmesi üzerine 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Balıkesir ve Kırıkkale'de 'Evlere Sıcak Yemek Servisi' yaygınlaştırıldı.
Dini bayramlar hariç her gün...
Türkiye geneline yayılan uygulama kapsamında, 81 ilde 94 aşevi aracılığıyla her gün yaklaşık 51 bin eve sıcak yemek servisi yapılıyor. Kotaların her il için 500 kişi ancak İstanbul'da 5 bin olarak belirlendiğini söyleyen Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkilileri, "Her gün belirlenen adreslerdeki ailelere sıcak yemeklerini, dini bayramlar hariç yılın her günü teslim ediyoruz. Hedefimiz bu sayıyı 100 bine çıkarmak" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7346927346920

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.