@ismailsaymaz

'52 santimden intihar' kapatıldı

'52 santimden intihar' kapatıldı
'52 santimden intihar' kapatıldı

Bağcılar da geçen eylül ayında aile kavgası üzerine götürüldüğü polis merkezinde 52 santimetrelik masaya kemerini takıp intihar etti.

Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Bağcılar ’da geçen eylül ayında aile kavgası üzerine götürüldüğü polis merkezinde 52 santimetrelik masaya kemerini takıp intihar ettiği öne sürülen Hasan Latif Kaplan’ın dosyası beş ayda kapatıldı. Savcılık, Kaplan’ın intihar ettiği sonucuna vararak şüpheliler hakkında ‘adam öldürme, intihara sürükleme, taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçlarından kovuşturmaya yer olmadığına hükmetti.
Kaplan ailesi karara isyan ediyor. Zira Kaplan, intiharda kullandığı kemer ve bağcıkları alınmadan, kameralı nezarethane yerine kamerasız avukat görüşme odasına konmuştu. Bedenindeki 30’u aşkın sıyrık, ekimoz ve darp izi soruşturulmadı. Kaplan’ın kelepçelerinin neden açıldığının da üzerinde durulmadı.
Kovuşturmaya yer olmadığı belirtilen savcılık kararında, ‘maktulün kemerle ası olayını gerçekleştirebileceği’ kaydedildi.
Aile karara itiraz edecek.


  ETİKETLER:

  Bağcılar

  ,

  Aile

  ,

  Avukat

  ,

  eylül

  ,

  İntihar

  http://www.radikal.com.tr/112244811224483

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  52 cmden ası mümkün - naslan1940

  olay işkencedir yahut değildir bilemiycem..zira bi insan karakolda öldüyse ona muhakkak otopsi yapılmalıdır. ölüm sebebi bu şekilde her zaman şüpheli olacaktır. gelelim 52 cm meselesine. evet 52 cmde intihar mümkündür. zira tam ası ve yarım ası diye iki kavram vardır. tam ası klasik olarak filmlerde gördüğümüz kendini tavana asmış ve ayakları yerden kesilmiş olan kişinin kendini asış biçiminin adıdır. ama yarım asıda kişi oturur pozisyonda dahi olabilir. boynu bir müddet sıkışan kişide gelişen oksijen azlığı sebebiyle kişinin bilincinde azalma meydan gelir ve kendini kurtarmak istese bile kurtaramaz.

  TURKIYE - BABATURK

  ve millet cildirtilmis, ne mutlu turkiyede yasamiyorum diyen turke; mutlu ve huzurlu olan varmi oralarda?

  Gerçekten ilginç.. - evetisyan06

  Bir adamın 52 cmlik bir yere kendini asması mümkün değil.. Amma velakin aile kavgasından karakola gelmiş adamı polis neden öldürsün bu da ayrı bir muamma. Savcının, tabibin tam açıklamasını okuyabilmek isterdim. Bu arada morluklar pekala karakol öncesindeki kavgadan olabilir bu tek başına bir şey değil. asıl önemli olan 52 cmden insan kendini asabilir mi? Ölmek üzreyken ölme iradesi çoktan gevşer gider; vücut itaat etmez akla.. Radikal, keşke bu tip haberleri polis, mahkeme kaynaklarını da kullanarak biraz daha geniş işlesen.