55 yaşındaki kadın 11 bin TL'yi çöpe attı

55 yaşındaki kadın 11 bin TL'yi çöpe attı
55 yaşındaki kadın 11 bin TL'yi çöpe attı
Adana'da polis olduklarını söyleyen dolandırıcılar 55 yaşındaki yaşlı kadını kandırıp bankadan çektirdikleri 11 bin TL'yi çöpe bıraktırdılar.

RADİKAL- Adana 'da Merkez Çukurova İlçesi'nde oturan 55 yaşındaki Sevilay Güvercin'i telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp, soruşturma yürüttüklerini söylediler.

Güvercin'e 'Bankada çalışan bir memur, müşterilerine gerçek yerine sahte para veriyor. Biz onu yakalamaya çalışıyoruz' diyen dolandırıcılar, hesabındaki parasını çekmesini istedi.

Banka şubesine giderek çektiği 11 bin lirayı dolandırıcıların tarif ettiği yol kenarındaki çöpe bıraktı.

Bu sırada polis, şüpheli olarak takibe aldığı dolandırıcıların bir cep telefonuyla uzun süre görüştüğünü saptayınca, bu kişiye ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından Sevilay Güvercin'i arayan polis, "Konuştuğun kişiler dolandırıcı" uyarısında bulundu. Ancak gerçek polise inanmayan Güvercin, "Siz kimi kandırıyorsunuz, hepiniz mi polissiniz?" diye azarladı. Polisin ikna ettiği Sevilay Güvercin, çöpü kontrol ettiğinde paranın yerinde olmadığını görünce şikayetçi oldu. Olay yerine gelen polis de çöpü karıştırdı, ancak bırakılan para bulunamadı.

Güvercin, "Telefonla konuştuğum kişi, peşimde yürüyen 2 kişiyi tarif edip, 'bankadan çektiğiniz para sahte olabilir. Siz çöplerin arasına bırakın, polisler gelip alacak. Operasyon bittikten sonra paranızı iade edeceğiz' dediler. Ben de inandım" dedi.

Polis, dolandırıcıları arıyor.  (AA)