6 ay önce yaraladığı karısını bugün öldürdü

6 ay önce yaraladığı karısını bugün öldürdü
6 ay önce yaraladığı karısını bugün öldürdü
Maltepe'de 2 çocuk annesi 20 yaşındaki Öznur Bozan, aynı yaştaki eşi tarafından çocukları önünde bıçaklanarak öldürüldü. Hırsızlık, uyuşturucu kullanmak ve yaralama suçlarından kaydı olduğu belirtilen katil zanlısının 6 ay önce de kavga ettiği karısını bıçakla yaraladığı öğrenildi.

İSTANBULMaltepe'de 20 yaşındaki genç kadın , eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, sabah saatlerinde Maltepe Gülensu Mahallesi Nöbet Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre Öznur Bozan ve Ozan Bozan'ın çiftinin evinden sabah saatlerinde kavga sesleri geldi. Kısa süre sonra seslerin kesilmesi üzerine komşuları eve girdi.

Komşuları, Öznur Bozan'ın kanlar içindeki cesediyle karşılaştı. 6 aylık ve 1 yaşındaki iki erkek çocuğu da annelerinin başında duruyordu. İhbar üzerine olay yerine Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri geldi. Asayiş ekipleri cinayetle ilgili araştırma yaparken sokakta da zırhlı araçlarla güvenlik önlemi alındı. Polis, yaptığı incelemede Öznur Bozan'ın aldığı bir bıçak darbesiyle yaşamını yitirdiğini belirledi. İncelemenin ardından Bozan'ın cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Cenaze çıkarılırken sinir krizi geçiren Bozan'ın yakınları gözyaşı döktü.Katil zanlısı Ozan Bozan ise olaydan sonra Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gidip teslim oldu. Hırsızlık, yaralama ve uyuşturucu suçundan kaydı bulunan Bozan'ın 6 ay önce de Öznur Bozan'la kavga ettiği ve onu yaraladığı belirtildi. Polis, cinayetin nedenini öğrenmek için zanlıyı sorgulamaya başladı. Öznur Bozan'ın yakınları Ozan Bozan'ın uyuşturucu almak için Öznur'dan para istediğini kavganın da bu yüzden çıktığını öne sürdü.

Cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor.

(Cengiz ÇOBAN / DHA)