6 yaşında iki öğrenciden arkadaşlarına çakılı cinsel taciz!

6 yaşında iki öğrenciden arkadaşlarına çakılı cinsel taciz!
6 yaşında iki öğrenciden arkadaşlarına çakılı cinsel taciz!
Aydın'daki bir ilköğretim okulunda 6 yaşındaki iki erkek öğrencinin, sınıf arkadaşları olan bir başka erkek öğrenciye çakı gösterip, pantolonunu çıkarttırarak cinsel tacizde bulundukları iddia edildi.

AYDIN - Aydın'daki bir ilköğretim okulunda 6 yaşındaki iki erkek öğrencinin, sınıf arkadaşları olan bir başka erkek öğrenciye çakı gösterip, pantolonunu çıkarttırarak cinsel tacizde bulundukları iddia edildi. Tacize uğradığı öne sürülen çocuğun durumu ailesine anlatmasıyla ortaya çıkan olayla ilgili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün soruşturma başlattığı belirtildi. Bu durumu öğrenen bazı ailelerin ise çocuklarını okula göndermeme kararı aldığı kaydedildi.
İddiaya göre olay, geçen salı günü bir ilkokulda meydana geldi. Okulun birinci sınıfında eğitim gören ve hiperaktive raporu olduğu öğrenilen öğrencilerden biri, yanında çakı getirdi. Çocuğun çakıyla sınıf arkadaşlarını korkuttuğunu öğrenen ailelerden 12'si okul yönetimine dilekçe verdi. Ancak iddiaya göre bir sonuç elde edilemedi. Sınıf öğretmeni de bir süre önce rapor aldı.

KONFERANS SALONUNDA TACİZ 

Derslerine başka bir öğretmenin girdiği öğrencilerden bir başkası da, geçen salı günü okula çakı getirdi. İddiaya göre, elinde çakı bulunan 6 yaşındaki öğrenci ile aynı yaştaki arkadaşı, sınıf arkadaşları olan bir diğer erkek öğrenciyi okulun konferans salonuna götürdü. Burada iki erkek öğrenci, diğer erkek öğrencinin çakı zoruyla pantolonunu indirip cinsel tacizde bulundu. Tacize uğradığı ileri sürülen öğrenci, eve gittiğinde durumu ailesine anlattı. Duydukları karşısında şaşkına dönen aile soluğu okulda aldı. Bazı veliler de durumdan haberi oldu. Okul yönetimi okuldaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. İncelemede, üç erkek öğrencinin olay günü konferans salonuna girdiği belirlendi. Konuyla ilgili diğer iki öğrencinin ailesine de bilgi verildi.

ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDERMİYORLAR

Olayın ardından, önlem alınmasını ve konunun araştırılmasını isteyen bazı aileler çocuklarını okula göndermeme kararı alırken, bugün İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'yi ziyaret ederek, olayla ilgili şikayet dilekçesi verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, konunun araştırıldığını söyledi. (Cem ULUCAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113562011356202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vebalı milli eğitim rapor alan alana - demlicay2011

  örümcek kafalıların elinde olan bir kurumdur yıllardır. en bahtsız ve en sorunlu kurumdur. sayıdan değil yemeden ve makam hastalığından konuya hakim olamamadan cahillikten kaynaklanmaktadır bütün sorunlar. yani geleceğimiz bu sorunlu bakanlığın elindedir. rapor alan alana kaçan kaçana. ne oldu birilerine bir şeyler olup koltuğu mu kapacaklar. koltuğunuz batsın yerin dibine. adam gibi çıkın ve temizleyin şu sorunu. istatistikler kadar başınıza taş düşer umarım. rezil istatistik raporları inşallah sizi hekettiğiniz yere götürür. okuyan anlayan yokki körebe oynuyor millet. basın satın alma peşinde. satılmış kelimesi önemli bir kavram.

  6 yaşındaki çocuğa taciz (yorum) - akkaya.

  yazık gençlik, insanlık nereye gidiyor ? ne yazık ki kapitalist sistemde verilen eğitim çocuklara insanları sevdirmekten çok parayı , zorbalığı , sapıklığı öğretiyor