60 avro fark ödeyip düşen uçağa bindi

60 avro fark ödeyip düşen uçağa bindi
60 avro fark ödeyip düşen uçağa bindi

Göçmüş, orta kısımda oturuyordu.

İZMİR - Hollanda’da düşen THY Tekirdağ uçağında İzmirli işadamı 49 yaşındaki Murat Göçmüş, kurtuldu. Bir hafta önce İzmir’de oturan yakınlarını ziyarete gelen tekstilci Murat Göçmüş’ün bir gün önce Amsterdam’a gitmek için bilet aldığı, arkadaşının ısrarı üzerine biletini erteletip dün sabah düşen uçağa bindiği ortaya çıktı. 25 yıldır Hollan-da’da yaşayan iki çocuk babası Murat Göçmüş’ün uçağın orta kısmında oturduğu, kazayı da hafif yaralarla atlattığı öğrenildi. 

Kal diye ısrar ettiler
DHA muhabirinin tedavi gördüğü hastanede telefonla görüştüğü İzmirli işadamı Murat Göçmüş şunları anlattı: “Bir hafta önce aile ziyareti için İzmir’e geldim. Birlikte geldiğim işadamı arkadaşım, bir gün daha kalmam için ısrar etti. Onun ısrarı üzerine biletimi bugüne aldım. İstanbul’dan Amsterdam’a gitmek için uçağa bindim. Yolculuğumuz çok iyi gidiyordu. Uçak, Amsterdam’a inmek üzereyken, birden büyük bir gürültü koptu. Herkes bağırmaya başladı. Allahtan kemerim bağlıydı. Orta kısımda oturuyordum. Bayılmıştım. Gözümü hastanede açtım. Göğsümde ve sırtımda biraz ağrı var. Sağlığım çok iyi. Allah beni sevdiklerime kavuşturdu.”
Eşinin kazadan hafif yarayla kurtulmasına sevinen iki çocuk annesi Bediha Göçmüş de “Eşimin sağlığı yerinde. Çok büyük endişe yaşadık ancak hastanede onu görünce mutlu olduk” diye konuştu.  (dha)