60 bin dolar maaş alan atom mühendisi IŞİD'e giderken yakalandı!

60 bin dolar maaş alan atom mühendisi IŞİD'e giderken yakalandı!
60 bin dolar maaş alan atom mühendisi IŞİD'e giderken yakalandı!
Kilis'te yapılan çalışmalar sonucu sınır bölgesinde IŞİD'e gitmek isteyenlerle birlikte gözaltına alınan bir kadın dikkat çekti.

RADİKAL - IŞİD’e katılmak için geçtiğimiz günlerde Kilis’e gelen bazı kişilerin Suriye sınır hattından geçip terör örgütüne katılacağı istihbaratını alan güvenlik güçleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu sınır bölgesinde IŞİD’e gitmek isteyenlerle birlikte gözaltına alınan bir kadın dikkat çekti.

Gözaltına alınan Katar doğumlu Avusturya vatandaşı M.A. isimli kadın sorguya alındı. Sorguda Abu Dabi’de atom mühendisi olduğu ortaya çıkan M.A.’nın, yaklaşık 60 bin dolar maaş aldığı belirlendi.

Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilen mühendis kadın, işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/147713814771381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zombiler gerçek oldu! - legendary

  Bugün dünya yeni bir tür faşizmin tehdidi altında. Üstelik ilk kez bir faşist akımın coğrafyası yok. Yani Nazileri veya Japon imparatorcuları nerede bulacağımızı biliyorduk ama cihatçılar dünyanın herhangi bir yerinde karşımıza çıkabiliyor... Sayıları sınırlı diye küçümsemek de mümkün değil. Gözü kara küçük bir topluluğun bile bir ülkeye hayatı zindan etmesi mümkünken, cihatçıların üstelik azımsanmayacak nüfusu ve arkalarındaki hayli büyük kitlesel destek tehlikenin gerçekten çok büyük olduğuna işaret ediyor... İslam dünyasının cihatçılara desteği ülkeden ülkeye değişse de kabaca hiçbirinde %10'un altında değil. 1,5 milyar Müslüman olduğunu kabul edersek %10 150 milyon destekçi demektir. Bunun da %1 i cihada katılmaya karar verse vay dünyanın haline... Evet sorun çok büyük ve gelecek yüz yıl boyunca dünyanın çekeceği var... İslam dünyası uyanmazsa ve bu faşist akıma dur demezse bunu kimse yapamaz. Şu an için İslam dünyasında böyle bir niyet görünmüyor. Hatta geniş kitlelerin sessizliğinin, hemen mazeretler üretmelerinin üstü örtülü bir kabul olduğu izlenimi veriyor ki ne yazık ki durum bu. Samimi tepkiler ise o kadar az ve çekingen ki onlarla bu değişimin sağlanamayacağı belli. Peki ne olacak?! Yukarıda da belirttiğim gibi dünyanın yüz yıl çekeceği var...