64 ev oturulamaz halde

Osmaniye'de dün meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 5.5 büyüklüğündeki depremde, belde ve köylerde toplam 64 evin oturulamaz duruma geldiği bildirildi.

Osmaniye'de dün meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 5.5 büyüklüğündeki depremde, belde ve köylerde toplam 64 evin oturulamaz duruma geldiği bildirildi. Osmaniye Vali Vekili Abdullah Aslan, yaptığı açıklamada, merkeze bağlı Tehçi Köyü'nde 20, Dervişiye Köyü'nde 25, Düziçi İlçesi'ne bağlı
Yazlamazlı Köyü'nde 8, Atalan Beldesi'nde ise 11 evin ağır ve orta derecede hasar görerek oturulamaz duruma geldiğini söyledi. Halkın bir bölümünün korku nedeniyle evlerine giremediklerini belirten Aslan, "Kızılay'dan bugün 200 çadır geliyor. Bu çadırların dağıtımını süratle gerçekleştireceğiz. Artçı sarsıntılar da bundan sonra yine yaşanabilir. Bu nedenle vatandaşlarımızın hasarlı olan evlerine girmemelerini istiyoruz" diye konuştu. Hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını bildiren Vali Vekili Aslan, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nce oluşturulan ekiplerin, il merkezi ve köyleri tek tek gezerek çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağını sözlerine ekledi.