680 dükkanlık çarşı tamamen yandı

680 dükkanlık çarşı tamamen yandı
680 dükkanlık çarşı tamamen yandı
Ankara'da dün gece içinde 680 dükkan bulunan Yunus Emre Halk Çarşısı tamamen yandı.

Ankara Altındağ’da, halk arasında Rus pazarı olarak da bilinen Yunus Emre Halk Çarşısı’nda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

52 araç ve 126 personelle müdahale edilen ve 2 itfaiyecinin hastaneye kaldırılmasına neden olan yangın, kısa sürede çarşının tamamını sardı. İtfaiye ekipleri, çarşının çatısının çökmesi ve ufak çapta meydana gelen patlamalar nedeniyle yangına müdahale etmekte zorlandı.

İtfaiye ekipleri seferber oldu ancak çatının çökmesi ve zaman zaman meydana gelen patlamalar nedeniyle müdahale zor oldu. Çarşının içine girmeye çalışan esnaf ile polis ekipleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bazı esnaf da yangını gözyaşları içinde izledi.

Yunus Emre Halk Çarşısı bekçisi Davut Yılmaz, ''Patlama sesi duydum. Yandaki benzinlik patladı sandım, baktım bizim burası yanıyor. İtfaiyeye haber verdik. Kendi imkanlarımızla söndürmeye çalıştık ama başaramadık'' dedi.

Altındağ Belediyesi Yunus Emre Halk Çarşısı Dernek Başkanı Özal Balkalı da çarşıda 680 dükkan olduğunu, yangının sabotaj olabileceğini öne sürdü.

Çarşının yakınında bulunan birer benzin ve LPG istasyonlarındaki çalışanlar tahliye edildi, olası bir yangına karşı ticari faaliyeti durdurulan iki istasyona itfaiye ekipleri tarafından köpük sıkıldı.

Mahallenin elektrikleri önlem amacıyla kesilirken, bazı oteller de boşaltıldı. Yangın, yaklaşık 5 saatlik müdahalenin ardından söndürülebildi.