7 Ocak Perşembe okullar tatil mi? (Tatil edilen okullar, il ve ilçeler)

7 Ocak Perşembe okullar tatil mi? (Tatil edilen okullar, il ve ilçeler)
7 Ocak Perşembe okullar tatil mi? (Tatil edilen okullar, il ve ilçeler)
Türkiye Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen dondurucu havanın etkisine girdi. Bazı yerlerde okullar tatil edildi, bazı bölgelerde ise kar yüzünden yollar kapandı... Türkiye'nin birçok ilinde kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edildi. Peki, okullar yarın tatil olacak mı? Hangi illerde, hangi okullar tatil edildi? 7 Ocak Çarşamba tarihlerinde okullar tatil olacak mı?

İstanbul ve Ankara 'da 7 Ocak çarşamba günü yani yarın okullar tatil mi? İstanbul'da 7 Ocak Çarşamba günü okullar 1 gün süreyle daha tatil edildi.
Ankara Valiliği  de okulları yarın da tatil etti. Yarın okulların tatil olduğu iller listesinde Afyonkarahisar, Kocaeli, Kastamonu, Bayburt, Denizli ve Tunceli yer alıyor.

İstanbul'da yoğun kar yağışı kendisini göstermeye başladı. Bugünü tatil yaparak geçiren öğrenciler şimdi “07 Ocak Çarşamba günü okullar tatil mi?” sorusunu sormaya başladı.

İSTANBUL'DA OKULLAR YARIN TATİL Mİ?

İstanbul’da elverişsiz hava şartları sebebiyle okullar 7 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle daha tatil edildi.

İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak'ta bir gün süreyle ara verilmişti.

15 tatil ne zaman başlıyor 2015? (Yarıyıl tatili MEB )
2. Dönem: 9 Şubat 2015 Pazartesi başlayacak ve 12 Haziran 2015 günü sona erecek.

İŞTE YARIN EĞİTİME ARA VERİLEN İL VE İLÇELER:

Ankara
Ankara'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün daha ara verildi.

Çorum
Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan hamile ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti.
Vali Kara yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı.
Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.

Kastamonu
Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Yalova
Yalova'da okullar bir gün tatil edildi.
Yalova'da yoğun kar eğitimi de vurdu. İl genelinde öğrencilerin okullara gidiş gelişlerinde sıkıntı yaşanması için Yalova Valiliği il merkezi ve ilçelerdeki bütün okulların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verdi. Yalova'da eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü devam edilecek.

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün olduğu gibi yarın da eğitime ara verildiği belirtildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli olacağı kaydedildi.

Karabük
Karabük'te etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.
Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Meteorolojiden alınan bilgilere göre, ilimizde bu geceden itibaren aralıklarla yoğun ve etkili kar yağışı olacaktır. Kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları da beklenmektedir. Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 07 Ocak 2015 Çarşamba günü bir gün tatil edilmiştir."

Denizli
Denizli'nin Honaz İlçesi'nde kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. Kar yağışının sürdüğü Honaz'da Belediye Başkanı Ak Partili Turgut Devecioğlu, ilçenin ana arterlerinin açık olduğunu, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüştürülen köy yollarını ulaşıma açılması için gayret gösterdiklerini söyledi.
Devecioğlu, "Kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. 15 yıldır böyle kar yağmıyordu. Halkımızdan rica ediyorum; yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar için balkon ya da camlarının önüne yem bıraksınlar" dedi.

Bolu
Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, twitter hesabından yaptığı açıklama ile kar yağışı nedeniyle okulların yarın için bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.
Vali Zahteroğulları, 'Evet, hava ve yol koşulları zorunlu kıldığında tatil olacağını söylemiştik. Yarın 7 Ocak Çarşamba tatil' tweet'ini paylaştı. Öğrenciler de Vali Zahteroğulları'nın tweet'ine karşılık, 'Valilerin en cicisi', 'Bir gün tatille 20 bin öğrencinin duasını aldınız sayın valim', 'Adamsın adam', 'Valilerin en yakışıklısı', 'En büyük vali bizim vali', 'Bence direkt yarı yıl tatiline girelim' ve 'Allah razı olsun vali amca' gibi tweetlerle sevinçlerini paylaştı. Yarın Bolu'da il genelindeki tüm okullar tatil edilirken, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

Adıyaman
Çelikhan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiğini belirtti.

Ordu
Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.
İl Mili Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın eğitim öğretim yapılmayacak.
Buna göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Ulubey ve Ünye ilçelerinin tamamı ile Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba günü ara verildi.

Zonguldak
Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda yarın eğitime ara verildiğini söyledi.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kar yağışının yarın etkisini artıracağını belirterek, vatandaşları buzlanmanın yanı sıra don riskine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.