7 şehit veren o karakol kapatıldı!

7 şehit veren o karakol kapatıldı!
7 şehit veren o karakol kapatıldı!
2009 yılında PKK'lı teröristlerin saldırısında 7 şehit veren Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki Sazak Jandarma Karakolu kapatıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla Türkiye ’de 298 karakol kapatılırken, bu karar çerçevesinde Tokat’ta ise 13 karakol boşaltıldı. Kapatılan karakolların arasında Reşadiye ilçesinde bulunan Sazak Jandarma Karakolu da yer aldı. 7 Aralık 2009 tarihinde görev yaptıkları karakola dönen askerleri taşıyan araca, PKK ’lı teröristlerce kurulan pusu sonucu 7 asker şehit olmuştu. Ayrıca aynı karakola bir yıl sonra teröristler tarafından taciz ateşi açılmıştı.

MOBİL EKİPLERİN DAHA ETKİN OLMASI SAĞLANACAK

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, İçişleri Bakanlığı’nın tasarrufu ile birlikte il genelinde 13 karakolun kapatıldığını söyleyerek, "İçişleri Bakanımız Muammer Güler, karakolların kapatılması ile ilgili açıklama yaptılar. O konsept içerisinde kapatılmış oldu" dedi. Vali Taşkesen, karakolun kapatılmasının PKK unsurlarının çekilmesi ile ilgili bir bağlantısı olup olmadığı konusunda ise, ”Mobil ekiplerin daha etkin olması sağlanacak. Bu yeni yapılanma çerçevesinde alınmış bir karar” dedi. Vali Taşkesen, kapatılan karakolun hazineye devredildiğini belirtti.

'PKK barış sürecine entegre olmaya çalışıyor'

Murat Karayılan gitti Cemil Bayık ve Bese Hozat geldi