7 yaşında cinayet!

Cips paketlerinden hediye olarak çıkan 'taso' adlı basit oyuncak için cinayet işlendi. Yamanlar semtinde oturan yedi yaşındaki C.Ö. ile dokuz yaşındaki arkadaşı V.T. dün öğle saatlerinde sokakta tasolarıyla oynamaya başladı.
Haber: TURAÇ TOP / Arşivi
BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Cips paketlerinden hediye olarak çıkan 'taso' adlı basit oyuncak için cinayet işlendi. Yamanlar semtinde oturan yedi yaşındaki C.Ö. ile dokuz yaşındaki arkadaşı V.T. dün öğle saatlerinde sokakta tasolarıyla oynamaya başladı. Çevredeki çocuklar da oyuna katıldı. İddiaya göre; oyun sırasında Selçuk Yücel İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi C.Ö., sürekli galip gelen V.T. ile tartıştı. Tartışma birden kavgaya dönüştü. Kendisinden iki yaş büyük olan V.T.'nin yumruklarına hedef olan C.Ö., eve koşup mutfakta bulduğu meyve bıçağını aldı. Tekrar döndüğü sokakta V.T.'nin bu sefer de kardeşi A.Ö.'ye vurduğunu gören C.Ö, arkadaşına bıçakla saldırdı.
C.Ö.'nün saldırısı sonucu kalbinin altından bıçaklanan V.T. olay yerine gelen polisler tarafından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yolda duran kalbi doktorların müdahalesi sonucu tekrar çalıştırılan V.T. ameliyata alındı, ama kurtarılamadı. Acil servis kapısında V.T.'den geriye kalan ayakkabılarına bakıp gözyaşı döken yakınları, çevredekiler tarafından güçlükle sakinleştirildi.
Ailesine teslim edildi
Korkup eve giden C.Ö. ise önce Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü, sonra 'cezai ehliyetinin bulunmaması nedeniyle' savcının talimatıyla ailesine teslim edildi. Her ikisi de Mardinli olan aileler arasındaki gerginliğin büyümemesi için alınan önlemler sürdürülürken, C.Ö.'nün ailesinin evlerine geri dönmediği belirtildi.