70 yaşında ayazda kaldı

70 yaşındaki Fadime Uçar, Konya sokaklarında soğuktan titrerken bulunarak sığınma evine yerleştirildi.

KONYA - 70 yaşındaki Fadime Uçar, Konya sokaklarında soğuktan titrerken bulunarak sığınma evine yerleştirildi. Okuma-yazma bilmeyen Fadime Uçar, ilk eşinin ölümünün ardından Tokat'ta yaşadığı köyünden, yaklaşık iki yıl önce bir yakınının yardımıyla Konya'ya gelerek, kendisi yaşlarındaki Kazım isimli bir kişiyle imam nikâhıyla birlikte yaşamaya başladığını söyledi. Uçar, bu kişiyle aralarında bir süre sonra anlaşmazlık çıktığını söyleyerek, bulunduğu durumu şöyle açıkladı:
'Geri dönmesini bekledim'
"Alışverişe gideceğiz, diyerek beni çarşıya getirdi. Pazar arabasını taşıyordum. Ancak balık satılan bir yerde alışveriş yaparken geri döneceğini söyleyip yanımdan ayrıldı. 'Gideceğin yere birlikte gidelim' dememe rağmen beni dinlemeden hızla yanımdan uzaklaştı. Geri döneceği umuduyla bıraktığı yerde akşam karanlığına kadar bekledim, ancak dönmedi. Ortada kaldım ve ne yapacağımı bilmiyorum."
Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, Uçar'ın Eskigaraj semtinde Balıkçılar Çarşısı'nda yerde polisler tarafından soğuktan titrerken bulunduğunu, ailesine ulaşılamayınca dernek bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Sığınma Evi'ne teslim edildiğini söyledi.
Uçar'ın Konya'ya geldikten sonra yaşadığı evden dışarıya birkaç kez ancak çıktığı için adresi hatırlayamadığını anlatan Bulan, "Terk edilme olayı her aklına geldiğinde gözyaşlarına boğuluyor. Olayın psikolojik etkisini üzerinden atabilmiş değil. Kendisi halen bizim gözetimimizde ancak hem polis hem de biz, kendisini terk ettiğini söylediği kişiye ulaşmaya çalışıyoruz. Fadime Uçar'ın terk edilmediğini, sadece kaybolduğunu umuyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7658337658330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.