70'lik Ayşe ekmeğini kestaneden çıkarıyor

70'lik Ayşe ekmeğini kestaneden çıkarıyor
70'lik Ayşe ekmeğini kestaneden çıkarıyor
Manisa'da yaşayan 70 yaşındaki Ayşe Dursun, ilerlemiş yaşına rağmen ekmek parası kazanabilmek için her gün seyyar arabasıyla şehrin sokaklarını gezip kestane satıyor.

RADİKAL- Manisa'da yaşayan 70 yaşındaki Ayşe Dursun, ilerlemiş yaşına rağmen ekmek parası kazanabilmek için her gün seyyar arabasıyla şehrin sokaklarını gezip kestane satıyor. Dilencilik yapmak istemediğini için her gün kilometrelerce yol teptiğini ve başka geliri olmadığını söyleyen Ayşe teyze, hayatından memnun olduğunu söylüyor.

Manisa'da eşiyle birlikte yaşayan Ayşe Dursun, 70 yaşında olmasına rağmen her gün sokaklarda seyyar arabasıyla gezip, ekmeğini çıkarmaya çalışıyor. İki yıldan bu yana bu işi yaptığını dile getiren Dursun, başka geliri olmadığını söyledi. Zor şartlar altında hayatını sürdürdüğünü kaydeden Ayşe teyze, "İki yıldır sokaklarda bu arabayla kestane pişirip satıyorum. Kadın olarak ben de evimi geçindirmeliyim. Başka hiçbir gelirim yok. Zor oluyor ama yapacak başka bir şeyim olmadığı için buna mecburum" dedi.

DİLENCİLİĞE KARŞI
Günde yaklaşık 35 lira kazandığını anlatan Ayşe Dursun, dilencilere de çok kızdığını belirtip, "Ben bu yaşıma rağmen sokaklarda her gün kilometrelerce bu arabayı sürerek satış yapıyorum. Hayatımı kazanıyorum. Ancak dilencilik yapmıyorum. Herkes benim gibi çalışarak ekmeğini kazanabilir. Sokaklarda seyyar arabayla bu işi yapmak kadın olarak zor" dedi. Ayşe Dursun, sağlığı el verdiği sürece çalışıp, para kazanmaya devam edeceğini söyledi.