72 saatlik trafik esareti 1 can aldı

72 saatlik trafik  esareti 1 can aldı
72 saatlik trafik  esareti 1 can aldı
Şırnak Sağlık Müdürü Ahmet Barış, Nusaybin-Cizre karayolunda mahsur kalan Irak uyruklu 69 yaşındaki Sabri Muhammed Derviş'in kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Ortadoğu ’ya açılan uluslararası öneme sahip, tarihi İpek Yolu’nun, Mardin’in Nusaybin ile Şırnak’ın Cizre ilçesi arasındaki 95 kilometrelik bölümü, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolunda binden fazla araç ve yolcular mahsur kaldı. Yol kenarında yaktıkları lastiklerle ısınmaya çalışan sürücü ve yolcular acil saatlerce yardım bekledi. Mahsur kalanların çoğunun çocuk ve kadınlardan oluştuğu öğrenildi. Acil yardım isteyen araç sürücüleri, yiyecek ve yakıt sıkıntısı çektiklerini dile getirdiler. Yapılan çalışmalar sonucu yol dün saat 15.00’de tek yönlü ulaşıma açılırken, yolcular da kurtarıldı. Şırnak Sağlık Müdürü Ahmet Barış, Nusaybin-Cizre karayolunda mahsur kalan Irak uyruklu 69 yaşındaki Sabri Muhammed Derviş’in kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi. 

‘BÜYÜK FACİA ATLATTIK’

Akşam saatlerinde açıklama yapan Şırnak Valisi Hasan İpek, ulaşıma kapanan Cizre-Nusaybin karayolunun iki taraflı ulaşıma açıldığı belirterek, “Büyük bir faciayı ucuz atlattık” dedi. İpek, “Keşke araçlar karşı şeridi kapatmasaydı da yolu yarım saat içinde açsaydık ama maalesef uzun süre yolda mahsur kalan insanlarımız oldu. Bu anlamda vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” dedi. {ŞIRNAK/CİHAN-DHA}