76'lık dede torunu için bin 54 kilometre pedal bastı

76'lık dede torunu için bin 54 kilometre pedal bastı
76'lık dede torunu için bin 54 kilometre pedal bastı
76 yaşındaki dede asker torununu görmek için İzmir'den Ordu'ya bisikletle geldi.

RADİKAL - Ordu'nun Ünye İlçesi'nde askerlik yapan torunu Saadettin Sevin'i görmek isteyen dedesi 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, bisikletiyle bin 54 kilometre yol kat ederek yanına geldi.

İzmir 'in Ödemiş İlçesi’nden yaşayan Nureddin Gönülal, Ordu'nun Ünye İlçesi’nde askerlik yapan torunu 21 yaşındaki Saadettin Sevin'in yanına bisiklet sürerek gitmeye karar verdi. Torunun görmek için 3 Temmuz’da yola çıkan Nureddin Gönülal, bisikletiyle bin 54 kilometre yol kat ederek bugün Ünye'ye ulaştı. Nureddin Gönülal, Yüceler Mahallesi’ndeki Ünye Cezaevi'nde görev yapan olan torunu Jandarma Er Saadettin Sevin'i ziyaret etti. Torununa kavuşan dede büyük mutluluk yaşadı.

Nureddin Gönülal, adım adım yolu kat ederek torunun yanına geldiğini belirterek "Torunum acemi birliğinde Çanakkale’de görev yapıyordu. 4 günde yine bisikletle Çanakkale’ye gitmiştim. Usta birliği Ünye İlçesi olunca buraya bisikletle gelmeye karar verdim. Zaten günlük hayatta ulaşımda bisikleti sürekli kullanıyorum. Bu yüzden benim için zor olmadı. Yollarda dura dura yavaş yavaş geldim. Çevremdekiler bana 'Çanakkale yakın ama Ordu uzak, gidemezsin' dediler. Ama çok şükür geldim ve torunuma kavuştum. Çok mutluyum" diye konuştu. Nureddin Gönülal, bundan sonraki hedefinin bisiklet ile Mekke'ye gitmek olduğunu söyledi.

Dedesinin bisikletle yanına geleceğini iki hafta önce annesinden öğrendiğini söyleyen Saadettin Sevin ise, onu yanında görmekten çok mutlu olduğunu belirterek "Dedemin bisikletle yanıma geleceğini duyduğumda çok şaşırdım. Şok oldum. Çok mutlu oldum ancak dedem yaşlı olduğu için biraz da tedirgin oldum. Dedemle çok gurur duyuyorum. Benim dedemden başka hangi dede torunu için böyle bir şey yapar bilmiyorum" diye konuştu.

Saadettin Sevin'in 8 Ağustos da terhis olacağı dedesi Nureddin Gönülalıın bu süre içinde Ünye'de kalacağı belirtildi. (DHA)