77 yaşında 32 günlük yevmiye peşinde

77 yaşında 32 günlük yevmiye peşinde
77 yaşında 32 günlük yevmiye peşinde
Reyhan Atmaca geçen yaz mevsimlik işçi olarak 32 gün çalıştığı tarla sahibinden 800 lira alacağının ödenmesi için savcılık ve kaymakamlığa başvurdu!

İNEGÖL - Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde, geçen yaz mevsimlik işçi olarak çalıştığı tarla sahibinden 32 günlük yevmiyesi 800 lirayı alamadığını söyleyen 77 yaşındaki Reyhan Atmaca, kaymakamlık ve savcılığa başvurdu.
İnegöl’ün Alanyurt mahallesi Dağıstan sitesinde oğlu ile birlikte kiralık evde oturan ve yaşlılık maaşı dışında geliri bulunmayan Reyhan Atmaca, geçen yaz mevsimlik işçi olarak çalıştı. Tarlada çalıştığı her gün için üzerinde tarla sahibinin adı bulunan fişler verilen Atmaca’ya parasını daha sonra alacağı söylendi. 32 günlük yevmiyesi 800 liranın aradan aylar geçmesine rağmen verilmediğini belirten yaşlı kadın , kaymakamlık ve savcılığa giderek şikayetçi oldu.
Yaklaşık 20 yıldır mevsimlik işçi olarak çalıştığını anlatan Reyhan Atmaca, "Yaşlılık maaşı dışında başka bir gelirim yok. Yaz aylarında bu yaşıma rağmen mevsimlik işçi olarak çalışıyorum. Geçtiğimiz yaz mevsiminde soyadını bilmediğim Bahattin adlı kişinin sebze tarlasında çalıştım. 800 lira alacağım var. Halen paramı vermedi" dedi. 

"VERECEĞİM DİYEREK SAVIYOR" 

Elindeki tarla sahibinin ismi yazılı 32 adet fişi gösteren Reyhan Atmaca, "Benim paramı vermiyorlar. Fişlerim elimde kaldı. Parayı alsam elimde bu fişler olmazdı. Beni sürekli olarak ’Paranı vereceğim’ diyerek başından savıyor" diye konuştu. (Seyfettin ARAS/DHA)