79 ilde 196 bin aileye yardım

Ramazan ayında yoksul vatandaşlara yardım yapmak isteyen valilikler, belediyeler, Kızılay, vakıflar, kuruluşlar ve hayırseverler hazırlık içinde.

ANKARA - Ramazan ayında yoksul vatandaşlara yardım yapmak isteyen valilikler, belediyeler, Kızılay, vakıflar, kuruluşlar ve hayırseverler hazırlık içinde.
Bu yıl Ankara ve İstanbul dışındaki 79 ilde 196 bin 502 aileye yemek yardımı yapılacak. Yemek yardımının 128 bin 424'ü belediyelerce sağlanacak.
En iddialısı İzmir
Hemen hemen her ilde en az bir 'ramazan çadırı' kurulurken, aşevleri oluşturuldu, mevcut aşevlerine bakım yapıldı. Ayrıca 318 bin 990 kişiye içinde kuru gıda bulunan yardım paketleri dağıtılacak. En fazla yemek ve gıda yardımı planlayan il İzmir. İzmir'de 50 bini aşkın kişiye yardımda bulunulacak. Mersin'de büyükşehir ve alt kademe belediyeleri 30 bin kişiye gıda paketi dağıtacak. Antalya'da yardımlardan 20 bin kişinin yararlanacağı açıklanırken, Gaziantep'te Sani Konukoğlu Vakfı 17 bin 500 aileye gıda, 8 bin 500 öğrenciye ise kıyafet sağlayacak. Diyarbakır'daki 'Gıdabank'ta ise bu yıl yaklaşık 5 bin aileye gıda yardımı yapılacak.