8 cenaze 7 mezarda yan yana toprağa verildi

8 cenaze 7 mezarda yan yana toprağa verildi
8 cenaze 7 mezarda yan yana toprağa verildi

Almanya’nın Backnang kentindeki yangında ölen Nazlı Özcan ve 7 çocuğunun cenazeleri, Afyonkarahisar’da toprağa verildi. İmaret Camii’ndeki törene cenazeleri Almanya’dan getiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl da katıldı. Olay gecesi teyzesinde kaldığı için hayatta kalan 15 yaşındaki Halil Oruç, Bozdağ’ın yanında saf tuttu.
İlk evliliğinden 4, ikinci beraberliğinden de 6 çocuğu olan 40 yaşındaki Nazlı Özcan, pazar günü henüz nedeni belirlenemeyen bir yangında, 7 çocuğuyla birlikte ölmüştü. Özcan ve çocukları 17 yaşındaki Hatice Oruç, 14 yaşındaki Yılmaz Oruç, 8 yaşındaki Abdulkadir, 7 yaşındaki İzzet, 6 yaşındaki Yasin, 3 yaşındaki Ahmet ve 6 aylık Murat Soykan Kocatepe Asri Mezarlığı’nda yan yana açılan 7 mezarda toprağa verildi. Annesine sarılmış halde ölü bulunan 6 aylık Murat annesiyle birlikte toprağa verildi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yangında hayatını kaybeden 8 kişiye Almanya’dan sonra Türkiye ’de de 2’nci kez otopsi yapılmasının güvensizlikten değil, iç hukuk kuralları çerçevesinde gerçekleştiğini belirtti.