8 çocuklu kadının aşk cinayeti

8 çocuklu kadının aşk cinayeti
8 çocuklu kadının aşk cinayeti
Esenler'de tabanca ile vurularak öldürülen Salih Kökçü'nün katil zanlısı Nilüfer K. ile ağabeyi Ali K. gözaltına alındı.

İSTANBUL - Esenler Namık Kemal Mahallesi Hadımköy yolu üzerinde 22 Eylül ’de servis şoförlüğü yapan Salih Kökçü (39) tabanca ile vurularak öldürüldü.Olayın ardından çalışma yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Kökçü’nün yakın çevresinin ifadelerine başvurdu. Annesi ifadesinde, olaydan hemen önce bir kadın ile bir erkeğin Kökçü’nün evine geldiğini söyledi. Bu kişilerin Salih Kökçü’nün çalıştığı şirketin bulunduğu sokak üzerinde tekstil firmaları olan Nilüfer K. (34) ile ağabeyi Ali K. (36) olduğu belirlendi. Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Nilüfer K. ile Ali K. Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alındı.
Şüphelilerden Nilüfer K. verdiği ifadesinde cinayeti itiraf ederken Ali K. ise susma hakkını kullanarak ifade vermedi. Nilüfer K.’nın ifadesinde, “Eşimden boşandıktan sonra 8 çocuğumla birlikte yaşamaya başladım. İşyerimizin karşısındaki firmanın servis şoförü Salih Kökçü ile aramızda yakınlaşma oldu. Evleneceğini söyleyerek benimle ilişkiye girdi. Sonra beni oyalamaya başladı. Olay günü ağabeyimle birlikte durumumuzu konuşmak için evine gittik. Evli ve 3 çocuk sahibi olduğu için benimle evlenemeyeceğini söyledi. Evde bir süre konuştuktan sonra, yolcu etmek üzere bizimle otobüs durağına kadar yürüdü. Kabul etmem halinde bana ayrı ev açabileceğini söyledi. Kandırıldığımı fark edince çok sinirlendim. Yanımda getirdiğim tabanca ile onu öldürdüm" dediği öğrenildi.
Şüpheli Ali K.’nın gösterdiği yerde cinayette kullanılan silah ele geçirildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan Nilüfer K. ile Ali K. çıkarıldıkları Bakırköy Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Mehmet AKTARAN/DHA)