8 çocuklu kadının aşk cinayeti

8 çocuklu kadının aşk cinayeti
8 çocuklu kadının aşk cinayeti
Esenler'de tabanca ile vurularak öldürülen Salih Kökçü'nün katil zanlısı Nilüfer K. ile ağabeyi Ali K. gözaltına alındı.

İSTANBUL - Esenler Namık Kemal Mahallesi Hadımköy yolu üzerinde 22 Eylül ’de servis şoförlüğü yapan Salih Kökçü (39) tabanca ile vurularak öldürüldü.Olayın ardından çalışma yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Kökçü’nün yakın çevresinin ifadelerine başvurdu. Annesi ifadesinde, olaydan hemen önce bir kadın ile bir erkeğin Kökçü’nün evine geldiğini söyledi. Bu kişilerin Salih Kökçü’nün çalıştığı şirketin bulunduğu sokak üzerinde tekstil firmaları olan Nilüfer K. (34) ile ağabeyi Ali K. (36) olduğu belirlendi. Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Nilüfer K. ile Ali K. Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alındı.
Şüphelilerden Nilüfer K. verdiği ifadesinde cinayeti itiraf ederken Ali K. ise susma hakkını kullanarak ifade vermedi. Nilüfer K.’nın ifadesinde, “Eşimden boşandıktan sonra 8 çocuğumla birlikte yaşamaya başladım. İşyerimizin karşısındaki firmanın servis şoförü Salih Kökçü ile aramızda yakınlaşma oldu. Evleneceğini söyleyerek benimle ilişkiye girdi. Sonra beni oyalamaya başladı. Olay günü ağabeyimle birlikte durumumuzu konuşmak için evine gittik. Evli ve 3 çocuk sahibi olduğu için benimle evlenemeyeceğini söyledi. Evde bir süre konuştuktan sonra, yolcu etmek üzere bizimle otobüs durağına kadar yürüdü. Kabul etmem halinde bana ayrı ev açabileceğini söyledi. Kandırıldığımı fark edince çok sinirlendim. Yanımda getirdiğim tabanca ile onu öldürdüm" dediği öğrenildi.
Şüpheli Ali K.’nın gösterdiği yerde cinayette kullanılan silah ele geçirildi. Emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan Nilüfer K. ile Ali K. çıkarıldıkları Bakırköy Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Mehmet AKTARAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115244011524403

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  olaylara erkek akıl ile bakmak - elifkutlu

  olaylara erkek akılla bakmak her zaman erili aklar. erkek egemen bir toplumda yaşadığımız için ne yaparsak yapalım eril dilden de kurtulamıyoruz. bu cinayeti bir erkek işlemiş olsaydı ve kurban bir kadın olsaydı "namus cinayeti" diye başlık atılırdı, ama nedense kadın olduğu için aşk cinayeti olarak adlandırılmış. haberin içeriği zaten kadının kandırılmış olduğunu göstermiyor mu? lütfen hayata bir de kadınların gözünden bakın, "kadın erkeğin elinin kiridir" diyen zihniyetin ürünleri olsanız da saf gerçeği görün. kadına şiddetin hat safhada olduğu bir ülkede yaşayıp "erkeğe dönük kadın egemen şiddet"ten nasıl bahsedilebilir? eril akılla okunup cinsiyetçilikle dolu yorumların bu haberin altında olmaması gerektiğini düşünüyorum.

  8 çocuktan sonra kadın nasıl olur. ruh ve beden olarak. - demlicay2011

  baya bir yıpranmış ve hayattan koparılmış olur bence. fakat bu bayan demekki etkilenmemiş 8 doğumdan. yorumm yapmak istemiyorum. psikoloji bizim insanımızın bilmek istemediği fakat her seferinde içine duşüp çırpındığı bir alandır. aynı felsefe gibi.

  Acaba Ne Desek? - Clear

  Evli ve 3 çocuklu çalışan bir adamla,ekonomik bağımsız bir kadın patroniçenin bile bile ilişkiye girmesi ve ileriye dönük planlar kurması,3 çocuklu bir kadını ortada bırakmayı başaramayıp da kendi egosantrik ve kimseyi umursamazca planlarının suya düştüğünü görünce karşındakini vurup öldürmesi...Acaba adını ne koysak,ne desek? Erkeğe dönük kadın egemen şiddeti denilebilir mi? Neyse adını feminen egemenler koysun.