8 şehit törenle memleketlerine uğurlandı

8 şehit törenle memleketlerine uğurlandı
8 şehit törenle memleketlerine uğurlandı
Siirt'te PKK'lıların askeri araca düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen 8 asker, bugün 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçelerini bağlayan karayolunda dün yapılan saldırıda şehit olan uzman çavuşlar Hakan Aktürk, Ferdi Gerekli ve Barış Akın ile erler Bahadır Aydın , Recep Beycur, Ömer Erüstün, Emre Kaan Arlı ve Mehmet Halil Barkın’ın cenazeleri, bu sabah Devlet Hastanesi morgundan alınarak 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nın Omurtak Kışlası’na getirildi.

 

Burada düzenlenen törene İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz askeri ve mülki erkan ile şehitlerin aileleri katıldı. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutlarının yan yana dizildiği törende önce saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından askeri personel tarafından şehitlerin özgeçmişleri okundu.

 

Şehitler için duanın ardından törene katılanların saygı duruşu arasında şehit cenazeleri tekrar ambulanslara alındı. Şehitlerden Mehmet Halil Barkın’ın cenazesi ambulansla karayoluyla Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne gönderilirken, diğer 7 şehidin cenazesi de Siirt Havalimanı’na getirildi. Şehitlerin cenazesi buradan uçakla memleketlerine gönderildi.

 

OPERASYON DEVAM EDİYOR

Bu arada dün 8 askerin şehit olduğu saldırının ardından başlatılan operasyon da devam ediyor. Saldırıdan sonra Pervari kırsalına kaçtıkları değerlendirilen PKK’lıların yakalanması için bölgede yapılan operasyona havadan Kobra ve Atak taarruz helikopterleri de destek veriyor.Teröristlerin kaçış güzergahı kapatacak şekilde havadan komando birlikleri ve jandarma özel harekat birimlerinin bölgeye indirildiği bildirildi.

Felat BOZARSLAN- Turan KOYUNCU- Serdar SUNAR/SİİRT, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/141886414188641

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Umarım - Gılgameş

  Umarım bu tablonun sorumlularını doğru tespit edebilirsiniz. Daha dün Kürt Sorunu'nun çözümünde neredeyse sona geldik diyebileceğimiz kadar ümit ateşi harlanmışken kim o ateşi söndürdü? Bu acı sorunun cevabı gün gibi ortada. O cevap memleketin tam kalbinde. Daha ne kadar size yalan söylenmesine rıza göstereceksiniz? Ben şahsen bu şuursuzluğunuza karşı diyecek kelime bulamıyorum. İnsan bu kadar kör olamaz diyorum.