80 yaşındaki kadına tecavüz edip ağaca astılar

15 gündür kayıp olan 80 yaşındaki Fadime Boya, tecavüz edilip öldürüldükten sonra, elleri arkadan bağlanarak ağaç dalına asılmış halde bulundu.

SAKARYA - 15 gündür kayıp olan 80 yaşındaki Fadime Boya, tecavüz edilip öldürüldükten sonra, elleri arkadan bağlanarak ağaç dalına asılmış halde bulundu.
Sakarya'daki tüyler ürperten cinayet, Hendek ilçesinin eski adı 'Zeybek' olan Yeniköy'de, ormanlık alanda hayvan otlatan çobanın ağaca asılı haldeki cesedi bulmasıyla ortaya çıktı. Çobanın haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma, arkadan bağlanmış ellerinden ağaca asılı, sıyrılmış şalvarı parçalanmış ve diz çöktürülmüş halde yaşlı bir kadın cesediyle karşılaştı. Cesedin, 15 gün önce Hendek ilçesinde tek başına oturduğu evden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Boya'ya ait olduğu belirlendi.
Ceset üzerinde yapılan ilk incelemede Boya'ya tecavüz edildiği yönünde bulgulara rastlandı. 15 günlük olduğu sanılan çürümeye yüz tutmuş ceset kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.