800 milyar bekleniyor

Ortalama Türk futbolcusu için jübile, 'emeklilik ikramiyesi' anlamı taşır.

İSTANBUL - Ortalama Türk futbolcusu için jübile, 'emeklilik ikramiyesi' anlamı taşır. Kimileri fiyaskoya dönüşen jübilelerde iyi bir futbolcu, 50-150 bin dolar arasında para toplayabilirdi.
Şifo Mehmet, jübile gelirlerini Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bırakacağını açıkladığı anda, bu karar toplumun hemen her kesiminden olumlu yankılar buldu. Büyük şirketler sponsor olmak için adeta yarıştı. Başta UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik olmak üzere, futbol dünyasının önde gelenleri organizasyonun kusursuz olması için çok çalıştı. Kanal D, daha önce hiçbir jübile maçında görülmemiş bir bedelle, 150 bin dolar ödeyerek yayın haklarını satın aldı. 5, 10 ve 75 milyon lira olan biletler, maçtan birkaç gün önce tükendi.
Mehmet ile Eğitim Gönüllüleri'nin el ele vererek, anlamlı geceden elde edilen gelirin 1 trilyon lirayı aştığı tahmin ediliyor. Detaylı hesaplar, önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacak. Ancak masraflar çıktıktan sonra, '1 Milyon Çocuk Kampanyası'na kalacak paranın 800 milyar lira civarında olması bekleniyor.
Şereflilerin ayıbı
Görevli spor yazarlarının bile 5'er milyon lira ödeyerek girdiği İnönü Stadı'nda Şeref Tribünü'nde bazı koltukların boş kalması ise, aydınlık geceye düşen tek gölgeydi. Prensip kararı gereği, Şeref Tribünü'ne de biletle girilmesi, daha önce izdiham yaşanan tribüne protokolün soğuk durmasına neden oldu.