81 yaşındaki adam eşini balta ile öldürdü

81 yaşındaki adam eşini balta ile öldürdü
81 yaşındaki adam eşini balta ile öldürdü
Erzurum'da 81 yaşındaki Ali Kahraman, 74 yaşındaki eşi Adalet Kahraman'ı iddiaya göre kıskançlık nedeniyle başına balta ile vurarak öldürdü. Polise teslim olan adam "İftarda öldürecektim sesi duyulur diye vazgeçtim" dedi.

ERZURUM - Olay bu sabah saatlerinde merkez Yakutiye ilçesindeki Yoncalık Mahallesi Değirmenci Sokak'ta meydana geldi. Evli ve 3'ü erkek 5 çocuk sahibi Adalet-Ali Kahraman çifti arasında bir süre önce taşındıkları apartmanın üst katındaki evlerinde tartışma çıktı. Aşırı kıskançlıktan dolayı sık sık tartışma yarattığı iddia edilen Ali Kahraman, yine aynı sebepten dolayı çıkan kavgada eşini başına baltayla vurarak öldürdü. Ali Kahraman daha sonra adliyeye giderek teslim oldu.

112 Acil Servis ile birlikte eve giden polis, Adalet Kahraman'ın kanlar içindeki cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yeri ekipleri ve savcılık evde inceleme yaparken acı haberi duyan Kahraman çiftinin çocukları eve geldi. Annelerinin öldürüldüğü evin önünde sinir krizi geçiren çiftin çocuklarına sakinleştirici iğne yapıldı. Çiftçilik yapan Ali Kahraman'ın bir süre önce şehre yerleştiği cinayeti işlediği mahalleye ise yeni taşındığı ifade edildi.

"İFTARDA ÖLDÜRECEKTİM 'DUYULUR' DİYE VAZGEÇTİM"
Ali Kahraman adliyeye götürülürken basın mensuplarının "Neden yaptınız, pişman mısınız?" sorusuna, "Öldürdük ne bileyim. Oldu bir kere. İster pişman ol, ister olma" dedi.
Öte yandan bugün sabah adliyeye bastonuyla gelen Ali Kahraman'ın, polis memurlarına karısını öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Sahuru yaptıktan sonra eşinin yatak odasında, kendisinin de başka bir odada namaz kıldığını anlatan Kahraman, adliyedeki polislere "Niçin öldürdüğümü sormayın" dedi.

Kanlı kıyafetlerini değiştikten sonra adliyeye gelerek teslim olan Ali Kahraman, "Birikmiş paralarım vardı. Onların hepsini harcattı. Beni çileden çıkardı. Elimde ne para kaldı, ne pul. 'Köye gidelim' diyorum kabul etmiyordu. İftarda öldürecektim sesi duyulur diye vazgeçtim. Sahura kalktıktan sonra namaz kıldı. Daha sonra gidip uyandırdım ve 'Sen niye gelmek istemiyorsun' dedim. Balta ile kafasına defalarca vurdum" diye konuştu.

DHA - Nursima Keskin