82. il mi geliyor?

82. il mi geliyor?
82. il mi geliyor?
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nin il olması amacıyla 38 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle 60 bin imza toplandı.

RADİKAL - Fethiye Belediyesi'nin önderliğinde ilçedeki 38 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle geçen 23 Şubat'ta başlatılan 'Fethiye İl Olsun' kampanyasına destek her geçen gün artıyor. 8 Mart'a kadar sürdürülmesi planlanan kampanya süresi, yoğun destek üzerine uzatıldı. Kampanyanın bundan böyle Fethiye'nin yanı sıra Ortaca, Dalaman, Seydikemer, Çavdır, Kaş, Kalkan ve civar mahallelerde de sürdürüleceği açıklandı.

Kaya Köy'ün adı değişiyor

Fethiye'nin il olması için başlatılan kampanyaya vatandaşlar ve esnaf da destek veriyor. Vatandaşlar araçlarının arkasına '82 F 2015' yazılı etiket, işyeri sahipleri de dükkanlarının camına 'Fethiye İl Olsun' çıkartmaları yapıştırıyor. Kampanyaya Fethiye'de yaşamını sürdüren bir grup yabancı da imzalarıyla destek verdi. 1999 yılından bu yana Fethiye'de yaşadığını söyleyen İngiliz George Rimmer, 16 yıldan bu yana Fethiye'nin büyük değişim ve gelişim gösterdiğini anlattı. Fethiye'nin il olmasına büyük destek verdiğini belirten Rimmer, il olmasıyla birlikte Fethiye'ye çok büyük yatırım gelebileceğini kaydetti.'FETHİYE'NİN İL OLMASI YAKIN'

Kampanyada gelinen son duruma ilişkin bilgi veren Fethiye Kent Konseyi Başkanı Mustafa Şıkman, sadece Fethiye'den değil, çevre ilçeler ve köylerden umulanın çok üstünde talep ve destek aldıklarını vurguladı. Taleplerden dolayı imza kampanyasını sürdürme kararı aldıklarını belirten Şıkman şöyle konuştu:

HDP'ye kiralık bina yok

"Kısa süre sonra Ortaca, Dalaman, Seydikemer, Çavdır, Kaş, Kalkan'da stantlar kuracağız. Çünkü bu bölgenin halkı Fethiye'nin il olmasını inanın çok daha fazla istiyor. Hatta Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Fethiye'ye çok uzak bir ilçe olmasına rağmen Fethiye'nin il olması için kampanyaya imza atarak destek verdi. Birçok ilçeden gelen bu büyük destekler gösteriyor ki Fethiye'nin il olması artık çok yakın." (Ergün TOS/FETHİYE/DHA) 

Atatürk'ün vasiyeti kayboldu!

Genel sekreterin çocukları devlet kurumlarında 'kasırga' gibi


  http://www.radikal.com.tr/131014713101471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  muğlayı da denzliye bağlayalım - ex nihilo

  manisayı izmire bağlayalım zaten iki adımlık mesafe ilçesi gibi izmirin. 82. il değilde il sayısını 40 50 ye indirsek fena mı olur. il değil ilçe demeye şahit gerekir bir sürü sözde şehir var. mühim olan istihdam götürmesi mi devletin yoksa birkaç kişinin rant elde etmesi için her yüre sahte rütbe vermesidir. köy niteliklerine bile sahip olamayan bir sürü belediye varken biz her ilçenin şehirleşmesinden bahsediyoruz. bu da yetmezmiş gibi her yere gidip üniversite açıyoruz, ardahan üniversiteisi, hakkari eğitim fakültesi, yozgat tıp fakültesi... bu talep bana ülkücülerin üniversitede her mekandaki arkadaşına "reis" diye hitabet etmesini anımsattı. kapı reisi, kantin reisi, merdiven reisi, 3 kat reisi, 17. basamak reisi ... gidin işinize ya.