82 yaşındaki Bolivyalı kuryelikten tutuklandı

82 yaşındaki Bolivyalı kuryelikten tutuklandı
82 yaşındaki Bolivyalı kuryelikten tutuklandı
İstanbul-Ankara otoyolunda düzenlenen narkotik operasyonunda 82 yaşındaki Bolivyalı bir kadın gözaltına alındı. Yaşlı kadın 10 yıl önce Türkiye'ye gelen ve haber alamadığı kızını bulmak için bu işi yapmayı kabul ettiğini söyledi.

İSTANBUL - İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Nijerya uyruklu M.H.O.'nun Ankara 'dan İstanbul'a uyuşturucu getireceğini belirledi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, M.H.O.'yu Ankara'dan otomobille İstanbul'a gelirken otoyolda operasyon düzenleyerek gözaltına aldı. Otomobilde yapılan aramalarda oyuncak bebek kutularının içerisine zulalanmış 2 kilo 125 gram kokain bulundu. Yapılan sorgulamada M.H.O.'nun uyuşturucuyu aldığı iddia edilen 82 yaşındaki Bolivya uyruklu L.L.M adındaki kadınla, uyuşturucu sevkiyatını organize ettiği öne sürülen Nijerya uyruklu A.C.O. da gözaltına alındı. 

"KAYIP KIZIM İÇİN YAPTIM" DEDİ 
Ankara'da gözaltına alınan yaşlı kadının 10 yıl önce Türkiye 'ye gelen kızının kayıp olduğunu söylediği öğrenildi. Yaşlı kadın , kızını bulmak amacıyla Türkiye'ye gelebilmek için uyuşturucu kuryeliği yaptığı söylediği öne sürüldü. Yaşlı kadının uyuşturucuyu da Brezilya'dan Türkiye'ye getirdiği öğrenildi. 

3'Ü DE TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan M.H.O., A.C.O ve L.L.M çıkarıldıkları Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda tutuklanarak cezaevine gönderildi.
(Habip ATAM/DHA)