84 gündür kayıp olan Ömer Yıldız ölü bulundu

84 gündür kayıp olan Ömer Yıldız ölü bulundu
84 gündür kayıp olan Ömer Yıldız ölü bulundu
Sivas'ta hasta ziyareti için 5 Ocak'ta Hafik ilçesinden kent merkezine geldikten sonra kaybolan zihinsel engelli 46 yaşındaki Ömer Yıldız, 84 gün sonra arazide ölü olarak bulundu.

RADİKAL - Sivas'ın Hafik ilçesine bağlı Koşutdere köyünde oturan Şaban-Şerife çiftinin 3 çocuğundan ortancası zihinsel engelli Ömer Yıldız, 5 Ocak'ta hasta ziyareti nedeniyle kent merkezine geldi. Köylüleri tarafından en son 5 Ocak'ta kent meydanında görülen Yıldız'dan daha sonra haber alamayan ailesi, durumu jandarma ve polise bildirdi. Ancak polis ve jandarma ekiplerinin kent merkezi ve civarı ile köyünün yakınlarında günlerce yaptığı arama çalışmalarına rağmen sonuç alınamadı. Yakınları Yıldız'ı bulabilmek için binlerce afiş hazırlatarak şehrin her yanına dağıttı.

KÖYLÜLER ARAZİDE BULDU

Arama çalışmaları devam ederken bugün saat 15.00 sıralarında kent merkezine 22 kilometre mesafede havaalanı yakınlarındaki Aydoğmuş köyü civarında köylüler arazide, iskelet haline gelmiş bir ceset buldu. Durum polise bildirildi. Bölgenin jandarma sorumluluğunda kalması nedeni ile jandarmaya haber verildi.

Olay yerinde yapılan incelemede cesedin üzerindeki kıyafetlerin içinde kayıp olarak aranan Ömer Yıldız adına düzenlenmiş kimlik bulundu. Yabani hayvanlar tarafından parçalanan ve sadece kemikleri kalan ceset incelemenin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Yabani hayvan saldırısı sonucu öldüğü sanılan Yıldız'ın kesin ölüm nedeninin otopsi ile belirleneceği açıklandı. Ömer Yıldız'ın sanılanın aksine Hafik ilçesi tarafına değil tam tersi bir yöne gittiği anlaşıldı. Yıldız'ın yönünü kaybederek bu bölgeye gittiği sanılıyor. Soruşturma başlatıldı.
DHA-Halife YALÇINKAYA