scorecardresearch.com

85 yaşındaki Mehmet Amca'ya ayıp olmadı mı?

85 yaşındaki Mehmet Amca'ya ayıp olmadı mı?
85 yaşındaki Mehmet Amca'ya ayıp olmadı mı?
AKP'li vekil Mehmet Çerçi için 85 yaşındaki bastonlu Mehmet Yağcılar sandalyeden kaldırıldı


Ertan KORKMAZ

MANİSA - Manisa Yağcılar Beldesi’nde hayırsever 83 yaşındaki Nebahat Ölmezoğlu’nun yaptırdığı ilköğretim okulu açılışına gecikmeli katılan AKP Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi için, protokol sırasına oturan belde sakinlerinden 85 yaşındaki Mehmet Yağcılar yerinden kaldırıldı. AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç’ın danışmanı Mehmet Büker’in uyarısıyla sandalyeden kalkan bastonlu Yağcılar'ın yerine Çerçi oturdu.
Bursalı emekli öğretmen Nebahat Ölmezoğlu'nun yaptırdığı ilköğretim okulunun açılışına, TBMM eski Başkanı AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, AKP’li İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, AKP Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi ve belde halkı katıldı. Milletvekili Mehmet Çerçi, Hayrullah Solmaz ile törene 10 dakika geç katıldı.
Tören alanında konuklar için ayrılan sandalyelerde yer arayan milletvekili Mehmet Çerçi’nin yardımına TBMM eski Başkanı AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç’ın danışmanlığını yapan Mehmet Büker yetişti. Büker, yanındaki sandalyede oturan Mehmet Yağcılar'dan, eliyle de işaret ederek kalkmasını ve milletvekiline yer vermesini istedi. Yaşlı adam, Büker'in uyarısı üzerine, ayağa kalkarak, yerini, başında bekleyen, kendinden yaşca küçük milletvekiline verdi. Mehmet Çerçi tören sonuna kadar sandalyede oturdu.

YAŞLI İZLEYİCİ YARIM SAAT SONRA AYRILDI

Bastonuyla ayakta duran Mehmet Yağcılar da yaklaşık bir saat süren törenin 30'uncu dakikasında alandan ayrıldı. Milletvekilinin yerinden kaldırılan yaşlı adamın sandalyesine oturmasına tanık olanlar olayın şaşkınlığını yaşadı. Hayırsever Nebahat Ölmezoğlu, törendeki konuşmasında geleceğin öğretmenlerinin, mühendislerinin, doktorlarının yetişmesi için okulu yaptırdığını söyledi. Ölmezoğlu, “Görevim sırasında eğitimde yaşanan sıkıntıları yakından gördüm. Elimden geldiğince eğitime katkı yapıyorum” dedi.
TBMM eski Başkanı Bülent Arınç da hayırseverlerin desteğiyle eğitimin atağa geçtiğini söyledi. Yağcılar'daki 8 derslikli Nebahat Ölmezoğlu İlköğretim Okulu’nda 250 öğrencinin öğrenim göreceği, taşımalı eğitimle civar beldelere giden öğrencilerin de artık bu okula gideceği belirtildi. (dha)


ETİKETLER:

haber

http://www.radikal.com.tr/92088792088743

YORUMLAR
(43 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Yok baslik. - orleanth

Yasli insanlara karsi, diger insanlara karsi duyuldugundan daha fazla saygi duyulmasi gerektigini düsünen biriyim. Yasli insanlari zor durumda birakanlari beddualarim asla yalniz birakmayacak. Yasliliklarinda yaptiklarini bulsun böyleleri.

nerde kaldı geleneksel değerler? - jülide

Geleneksel değerlere önem verdiğini iddia eden kıymetli partimiz bu hareketle güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamıştır.

Ayıp. - FEVZICAKMAK

İyiki tek başına iktidar oldular, Kendilerini Atatürk mü zannediyor bunlar? Ayıp dedeme yaptığınız.. Bu düpedüz hakarettir. Bir de seçim zamanı utanmadan oy istersiniz. Ben oyumu size vermediğim için çok mutluyum, içim rahat. Yazık size verilen oylara..

eee - komagene

gidin yasli amcaya sorun oyunu kime vereceksin simdi ondan sonra yorum yapalim cünkü yine alip AKP ye verecektim akp müslüman digerleri gayri müslümandir

Vekilden açıklam glediğen göre... - hurdolaş

Vekilden açıklama geldiğine göre artık bu haberi böylesi bir hedefte vermenin ne anlamı var. Makul sebeplerle beraber vekilin açıklamarını Anadolu İnsasının konuksevreliği içinde düşündüğünüzde haberi böylesi bir çarpıtmayla vermenin medya adına hiç de savunulacak bir tarfı yoktur. AKP vekil yaptı diye bu haberi böyle çarpıtırak durmasınadan yanaysanız onu bilmem. o zaten medya ve etik kurallarını aşar. Bir çamur atma ve yalan kapsamına girer.

gözlerim doldu - harunogut

Samimiyetimle söylüyorum ki, bu haberi okurken o fotoğraf neredeyse beni ağlatacaktı. burada büyük bir sorun var, yapılan bu terbiyesizliği anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.Sorun şu veya bu parti değil insanlık suçu işlenmiş orada. Göz kararı aralarında en azından 40 yaş var. Sonuçta sen bir vekilsin Türkiye'de bir kitleyi temsilen orada buluyorsun, insan hiç mi kimliğini sorgulamaz. Çok ayıp! Temennim odur ki inşallah o amcanın elleri öpülüp özür dilenir...

bize ozgu - samsunlu55

Ben 20 yildir Ingilterde yasiyorum.Bu habere vatandaslarimizin bu kadar duyarli olmasi bize ozgu bir sey.biz turkler ruhumuzdaki tarif edilmeyecek kadar ve ozellikle bati milletlerinin ovgu ve saskinligini sebeb olan millet ruhu ve zor anlardaki tartismasis gucumuzu bu degerlerimizden kazandigimizi biliyorum.Ayni olay ingiltede olsa ne gazetelerde haber olur,nede bu kadar insanlar tepki gosterir.Bence insana saygi once burada gizlidir!SEVGILERLE AYDIN TOPALOGLU