85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var

85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var
85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var
Küçükçekmece Belediyesi'nde görevli 85 personelden 84'ü kadroya alınırken sadece mimar Ferit Kahraman'ın işten atılması 'ayrımcılık' şüphesi yarattı. Çünkü Kahraman Süryani ve Hıristiyan...

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nde görevli 85 personelden 84’ü, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik yasadan yararlandırıldı. Bir kişinin ise sözleşmesi feshedildi. İşten çıkarılan tek isim mimar Ferit Kahraman’a, Süryani ve Hristiyan olduğu için ayrımcılık yapıldığı öne sürüldü.

Gazeteport'ta yer alan habere göre BDP Mardin milletvekili Erol Dora, AKP ’li olan İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nde çalışan tüm sözleşmeliler kadroya alınırken, Ferit Kahraman’ın işten çıkarılmasını TBMM gündemine getirdi. Dora, "84 personel kadroya alınırken, sadece Kahraman’ın işten çıkarılması dini ve etnik ayrımcılık yapıldığı ihtmalini gücendirmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye bir önerge de veren Dora, "2010 yılından bu yana belediyede çalışan ve başarılı bir özgeçmişi olan Kahraman, sözleşmesi tek taraflı feshedilerek neden işten çıkarılmıştır? Bu işlemde, Kahraman’ın gayrimüslim olmasının etkisi var mıdır?" sorularını yöneltti.


  http://www.radikal.com.tr/114970511497056

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  teşekkürler - demlicay2011

  memlekti korudunuz kolladınız kanat gerdiniz. şimdi daha güçlüyüz. allahın akıl fikir yoksunu avrupa muhtaçı zavallı belediyecikleri böyle yapması normaldir. her zaman ezik ve marabadı. çünki aselsan mühendislerinden bile haberleri olmayan uzaylılara şaşmıyacaksın arkadaş. borçlarına bakın bunların nasıl bir kan emici olduğunu anlarsınız. belediyecilik bence rezilliktir. dava sayıları bunu gösteriyor. ha varmı içlerinde iyileri var bir elin parmağını geçmeyecek kadar. acı zor yutulur. yutmayın. istatistik bilimini kim bulduysa allah razı olsun (bu cümle yapısına bayılıyorum).

  Ne şüphesi? - Pe@ce

  Bende hiç de şüphe filan yaratmadı, daha bunun şüphelenecek bir yanı mı kaldı ki; ayrımcılık almış yürümüş, ne şüphesi yaratacak. Bu ülke her zaman ayrımcılığa dayamıştı sırtını, ama tarihinde bu kadar bölündüğü görülmemiştir.

  Çoğu gitti azı kaldı - X120

  Tabii ki belediye yetkilileri inkar edecektir ama biz biliyoruz ki, bugün ülkede ciddi bir etnik ve dini ayrımcılık vardır. Üstelik giderek de yükseliyor. Yakında Sünni Müslüman olmayan hiç kimse, ne devlet kadrolarında yer bulabilecek ne bir ihale kazanabilecek. Devlet yaptığı ayrımcılığı inkar etmeye, Sünniler de mağduru oynamaya devam edecek. Sonra ver elini Türkiye İslam Cumhuriyeti.

  AKin Asini niye goremiyoruz bir turlu. - kujo84

  Belediye bir bahane bulacaktir elbet ama Turkiye'de yasayan ve arastirmayi seven herkes gercegin ne oldugunu bilir.

  Çelişki - fatih.arikboga

  Sayın başbakan gecen aylarda yaptığı milli iradeye saygı mitinglerinde biz herkezi kucaklayan bir partiyiz lazın kürdün cerkesin alevinin süryaninin daniskasıyız biz biliyoruz diye bagırıyordu.Durmak ötekileştirmeye devam.

  TERSI OLURMUYDU ! - palenke

  AKP'nin Cevabi:85 kisiden yalnizca Süryani vatandasi ise alsaydik O zaman ayrim yapmamismi'mi olacaktik?