85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var

85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var
85'inci personel Süryani'ydi, artık 84 personel var
Küçükçekmece Belediyesi'nde görevli 85 personelden 84'ü kadroya alınırken sadece mimar Ferit Kahraman'ın işten atılması 'ayrımcılık' şüphesi yarattı. Çünkü Kahraman Süryani ve Hıristiyan...

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nde görevli 85 personelden 84’ü, kamudaki sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik yasadan yararlandırıldı. Bir kişinin ise sözleşmesi feshedildi. İşten çıkarılan tek isim mimar Ferit Kahraman’a, Süryani ve Hristiyan olduğu için ayrımcılık yapıldığı öne sürüldü.

Gazeteport'ta yer alan habere göre BDP Mardin milletvekili Erol Dora, AKP ’li olan İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nde çalışan tüm sözleşmeliler kadroya alınırken, Ferit Kahraman’ın işten çıkarılmasını TBMM gündemine getirdi. Dora, "84 personel kadroya alınırken, sadece Kahraman’ın işten çıkarılması dini ve etnik ayrımcılık yapıldığı ihtmalini gücendirmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye bir önerge de veren Dora, "2010 yılından bu yana belediyede çalışan ve başarılı bir özgeçmişi olan Kahraman, sözleşmesi tek taraflı feshedilerek neden işten çıkarılmıştır? Bu işlemde, Kahraman’ın gayrimüslim olmasının etkisi var mıdır?" sorularını yöneltti.