9 gün bayram tatiline gitti bebeği evde açlıktan öldü!

9 gün bayram tatiline gitti bebeği evde açlıktan öldü!
9 gün bayram tatiline gitti bebeği evde açlıktan öldü!
Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ndeki bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan 34 yaşındaki Seçil M.D., iddiaya göre 2 aylık erkek bebeğini evde tek başına bıraktıktan sonra 9 günlük bayram tatilini geçirmek üzere memleketi Adana'ya gitti.

GÖLCÜK - Tatil dönüşü, açlık ve susuzluktan ölen bebeğini hareketsiz olduğu gerekçesiyle Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne getiren öğretmen D., doktorların durumu polise bildirmesi üzerine gözaltına alındı. Seçil M.D., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Gölcük'teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Seçil M.D., iddiaya göre, Adana'da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis ile ilişkiye girdi. Bu ilişkiden iki ay önce erkek bebeği dünyaya gelen Seçil M.D., iddiaya göre Kurban Bayramı tatili öncesi erkek bebeğini evde yalnız bırakarak 9 günlüğüne Adana'daki yakınlarının yanına tatile gitti. 9 günlük bayram tatili sırasında tek başına evde bırakılan bebek, açlık ve susuzluktan öldü.

Geçen pazar günü Adana'dan Gölcük'e gelen Seçil M.D., iddiaya göre ölen bebeğinin karnını doyurmak istedi. Doğanay, bebeğin hareket etmediğini fark edince onu Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'ne götürdü. Bebeğin getirilmeden en az 3 gün önce ölmüş olduğunu belirleyen doktorlar hemen polise haber verdi. Hastanede yapılan ön otopside, bebeğin açlık ve susuzluğa bağlı yaşamını yitirdiği belirlendi. Bebeğin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirleneceği otopsinin yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Polis ekiplerince dün gece gözaltına alınan öğretmen Seçil M.D., çelişkili ifadeler verdi. Seçil M.D.'nin poliste verdiği ifadesinde, bebeği karnını doyurduktan sonra evde bırakıp tatil için Adana'ya gittiğini anlatırken, "Tatili sonunda eve geldiğimde bebeğe mama yedirmeye çalıştım. Yemeyince de Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Burada öldüğünü söylediler. Daha sonra da polise haber verdiler" dedi.KOMŞULARI AĞLAMA SESİ DUYMAMIŞ

Apartman görevlisi Mehmet Kaya, polislerin gelmesi üzerine öğrendiğini belirterek, "Her gün temizlik yapıyor ve dairelerin iki kez kapılarını çalıyorum. Öğretmen hanımı bazen sabahları görüyordum. Hiç bebek ağlama sesi de duymadım. Herhangi bir sorunu olup olmadığını da bilmiyorum. Evinde bir ara bir bayan daha kalıyordu. Bebeğini ölüme terk ettiğini şimdi öğrendik" diye konuştu.

Öğretmen Seçil M.D.'nin apartman komşularından Necla Öztekin de, "Kendisini tanımıyorum. 1-2 kez gördüm. Eve geldiğinde hemen kapıyı örtüyordu. Merhabalaşmadık bile. Ağlama sesi de duymadım. Bayramın 1 ve 2'nci günü binada kötü koku oluşmaya başlamıştı" dedi.

Kurban Bayram tatilini şehir dışında geçirdiklerini söyleyen diğer komşusu Elif Çolak da Doğanay'ı tanımadığını anlatırken, "Bir öğretmen bunu nasıl yapabilir inanamıyorum. 2 aylık bir bebeğe kıyılmaz" dedi, büyük bir şaşkınlık içinde olduğunu belirtti.

OKUL MÜDÜRÜ: GELMEYİNCE TELEFONLA ARADIK

Öğretmen Seçil M.D.'nin bugün okula gelmediğini söyleyen Okul Müdürü Orhan Merdanoğlu ise, "Okulumuza bu yıl Yazlık semtindeki Tabosan İlköğretim Okulu'ndan geldi. Bugün okula gelmeyince cep telefonuyla kendisini aradık. Ancak, ulaşamadık. Öğrenci velileri de bize sorunca gelmediğini söyledik. Olay hakkında hiçbir bilgim yok" dedi.

Dün akşam gözaltına alınan Seçil M.D. poliste verdiği ifadesinin ardından sevk edildiği Gölcük Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Seçil M.D.'nin daha önce evlenip boşandığı öğrenilirken, bebeğin babası olduğu öne sürülen Adana'da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis memurunun kimliği ile ilgili açıklama yapılmadı.

TUTUKLANDI

Ön incelemede bebeğin açlık ve susuzluktan öldüğünün anlaşılması üzerine anne S.M.D, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen anne tutuklandı.  Nüfus cüzdanı çıkarılmadığı öğrenilen bebeğin cesedi, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.


  http://www.radikal.com.tr/1156483115648310

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Babası da mı? - Clear

  Bu olaydan dolayı babası da cezalandırılmalı,demiş bir yorumcu...Hayret bir şey! Adamcağızın nereden haberi olacak ki sorumlu olsun? Galiba yorumcu arkadaş,kendi kullanıcı adına yakışır bir şekilde ya KAFDAĞI MASALI içinde yaşıyor,veya POLİSE HUSUMETİ var ve babanın çevik kuvvet polis olduğunu öğrenince cinleri tepesine çıkıvermiş,ya da en azından "baba" kelimesi söz konusu olunca çılgına dönüyor,olmalı.Ama şunu unutmamak lazım.Bu dünyada tek tip "baba" yok.Ne babalar var.Devlet baba,büyük baba,mafya babası,iskele babası,biyolojik baba,lafta baba,babalık yapan baba,baba gibi baba...Tabi bu saydıklarım,gerçek dünyada var,Kafdağı Masalı'nda değil...

  çocuğun babası da cezalandırılmalıydı - kafdagimasali

  sadece kadın değil, adam da cezalandırılmalı, çocuğun ölümünden o da sorumlu tutulmalıydı.

  Evlilik disi birliktelerin sonu husrandir. - paulscherrer

  Ben hernekadar bu olaya pek bir dini acidan bakmasam da, gayet bariz bir sekilde evlilik disi birlikteliklerin dogurabilecegi(!) buyuk sorunlari burada goruyoruz. Hayatta en onemli deger sadakettir, dogruluktur. Hele ki Turkiye gibi feodal, yobaz topluluklarda. Bu demek degildir ki Avrupa gibi hafif-mesrep olalaim, herkes rahatca istedigiyle yatsin. Hayir, - ki bu zaten oluyor,- sadece bu tur olaylar, cinsellik vs. tabu olmaktan ciksin, hepsi o kadar! Tabularin (cinsellik, din, siyaset, etnik koken vs.) yikilmasi icin elele. Burada bu cani annenin cocugunu katletmesi ise bu arka plandaki sorunlarin yalnizca bir yansimasi.

  Tekerrür - user1023527

  evlilik dışı birliktelik, elilik dışı çocuk yapmak, seks yapmak, erkek arkadaşınla birlikte olmak gibi sürece yeni yeni giriş yapıyoruz ülke olarak , feodal toplumların bu süreci yaşarken böyle adli vakaları görmemiz gayet normal, bir çok örneği vardır, ailesinden gizli doğurup tuvalete atan. asansör boşluğuna atan, cami avlusuna bırakılan ve son olarak da uzun tatile çıkıp aç bırakılan. bunlar adli kaydı bulunan vakalar . birde bilinmeyen meçhul olanlar var. ve şimdi sezaryan olmanın yasak olduğu bir süreç var ki bu tarz olaylar ile sıkça karşılaşacağımız anlamına geliyor. birde üstüne duyarsızlık, vicdansızlık da eklenince artık böyle insna aklına aykırı durumları da görmemiz kaçınılmaz oluyor. ( bu hocamızı dokuz degil, on dokuz yıllık bir tatile gönderiyoruz. )

  al sana çocuk! - unuttum

  diyorum "ebeveyn olma ehliyeti" olsun; her kadın/erkek ebeveyn olamasın. inadına asgari limit koyuyor can'a zerre kıymet vermeyenler

  Değişik İnsan Türleri. - Senaristt

  Bu üç yorumu da beğenmeyenler, siz nasıl insanlarsınız tahmin ediyorum ki bu kadından farkınız yok..

  Kurban - X120

  Öldürülen bebeğin annesi sınıf öğretmeni, babası çevik kuvvet polisi. Memleketin gidişatına daha iyi açıklama getiren bir haber görmedim.