9 yaşındaki Ali Emre'nin cesedi 29 gün sonra bulundu

9 yaşındaki Ali Emre'nin cesedi 29 gün sonra bulundu
9 yaşındaki Ali Emre'nin cesedi 29 gün sonra bulundu
Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde Kelkit Çayı'nda kaybolan 9 yaşındaki Ali Emre Çördük'ün cesedi 29 gün sonra bulundu.

RADİKAL - Erbaa lçe merkezinde Erek Mahallesi'nde oturan Emine ve Mehmet Çördük çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu 3'üncü sınıf öğrenci Ali Emre Çördük, 15 Mayıs' ta akşam saatlerinde evine dönmeyince ailesi tarafından aranmaya başlandı. Sabah saatlerinde yeniden başlatılan çalışma kapsamında mahalle kenarından geçen Kelkit Çayı kıyısında elbise ve ayakkabısı bulundu. Kelkit çayında Afet ve Acil Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince çalışma başlatıldı. Erbaa Belediyesi itfaiye ekiplerinin de destek verdiği çalışmalarda Ali Emre Çördük'ün izine rastlanamadı.

20 KİLOMETRE İLERİDE BULUNDU

9 yaşındaki Ali Emre Çördük'ün cesedi, Kelkit Çayı kenarında elbiselerinin bulunduğu yerden 20 kilometre uzaklıktaki Hasan Uğurlu Barajı yakınlarında çoban Çetin Kaya tarafından bulundu. Öğleden sonra hayvanlarını otlatmak için baraj kenarında bulunan çoban Çetin Kaya, su yüzünde bir cesedin olduğunu fark ederek olayı jandarmaya bildirdi.

Olay yerine gelen jandarma ekibi cesedi sudan çıkardı ve 9 yaşındaki Ali Emre Çördük ait olduğunu tespit etti. Çördük'ün cesedi otopsi yapılmak üzere Erbaa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
DHA- Fatih YILMAZ