9 yaşındaki Betül'ün hayali gerçek oluyor

9 yaşındaki Betül'ün hayali gerçek oluyor
9 yaşındaki Betül'ün hayali gerçek oluyor
Soma faciasının birinci yıldönümünde, maden faciasında hayatını kaybeden babası Ali Yüksel'e yazdığı mektupla gündeme gelen Betül'ün hayali gerçek oluyor. Mektubuna pilot olmak istediğini yazan Betül'e Türk Hava Kurumu destek verecek.

Soma faciasının 1. yıldönümünde, maden faciasında hayatını kaybeden Ali Yüksel'in kızı Betül’ün, babasına yazdığı mektup Türkiye ’yi ağlattı. Betül mektubunda babasına "Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle" diye seslendi ve bir söz verdi. Babası toprağın yüzlerce metre altında can veren Betül mektubunda pilot olmak, gökyüzünde uçmak istediğini yazmıştı. Hürriyet 'ten Aysel Alp ile Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre Cennet’e mektup yazan 9 yaşındaki Betül'e Türk Hava Kurumu sahip çıktı. Betül, Eskişehir İnönü’de pilot elbisesi giyecek. 18 yaşına geldiğinde ise Türk Hava Kurumu’nun bursuyla pilot eğitimi alarak, babasına verdiği sözü yerine getirecek.

Kızından Soma faciasında ölen babasına mektup: Cennet mutlu bir şekilde bizi bekle

Soma’da yaşanan iş cinayetinde yaşamını yitiren madenci Ali Yüksel’in kızı, 9 yaşındaki Betül’ün dün babasına yazdığı mektup tüm Türkiye’yi göz yaşlarına boğdu. Betül, cennete yazdığı mektubunda babasına “Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle babacağım. Ben pilot olucam. Senin gözünü kara çıkarmıyacam. Söz veriyorum” dedi. Betül’ün bu mektubu üzerine Türk Hava Kurumu harekete geçti ve küçük kızın pilotluk eğitimini üstlendi. THK Başkanı Vacit Öktem, Hürriyet’e “Betül’ün şartları pilotluk için uygun olursa, burslu olarak Türk Hava Kurumu Üniversitesinde pilot eğitimi aldıracağız. Ama önce uçmanın keyfini yaşaması için Eskişehir İnönü’de pilot elbisesi giydirip uçuracağız. Bunun için de annesiyle temasa geçeceğiz” dedi.


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Türkiye

  ,

  Maden

  ,

  Hava

  ,

  Cennet

  ,