92 yaşında elini tutmayan eşine boşanma davası açtı

Gayrimenkul zengini 92 yaşındaki Muharrem Eyiöz, elini bile tutmadığını iddia ettiği 4'üncü eşi 69 yaşındaki Mukadder Eyiöz'den boşanmak için mahkemeye başvurdu.

ANTALYA - Gayrimenkul zengini 92 yaşındaki Muharrem Eyiöz, elini bile tutmadığını iddia ettiği 4'üncü eşi 69 yaşındaki Mukadder Eyiöz'den boşanmak için mahkemeye başvurdu.
Altı çocuğunun annesi olan ilk eşi Hafiza Eyiöz'ün 1977 yılında ölmesinin ardından önce Birsel Eyiöz'le evlenen Muharrem Eyiöz, ondan üç çocuk sahibi olduktan sonra ayrıldı. Hemen ardından 63 yaşındaki Hatice Dudu Eyiöz'le evlenen Muharrem Eyiöz, kısa süre sonra ondan da boşandı.
Yaşı ilerlediği gerekçesiyle doktorların 'Yaşı itibariyle vasi tayin edilmesi gerekir' raporu üzerine kendisine bir avukat tutup, vasi tayin eden Muharrem Eyiöz, son eşi Mukadder Eyiöz'le vasisinin izin vermesi üzerine evlenebildi. Ancak aradan üç yıl geçmesine rağmen elini bile tutmadığını iddia ettiği eşinden boşanmak için Antalya 2'nci Aile Mahkemesi'nde dava açtı.
Boşanma davasında hâkim karşısına çıkarak, normal bir karı-koca hayatı yaşamak istediğini söyleyen Muharrem Eyiöz, "Elini bile tutturmuyor, bizi boşayın hâkim bey" dedi. Muharrem Eyiöz, boşandıktan sonra yeniden evlenmek istediğini de söyledi. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için ertelendi.