92'lik ninenin Atatürk sevgisi

92'lik ninenin Atatürk sevgisi
92'lik ninenin Atatürk sevgisi
Kayseri'de açık kalp ameliyatı olan 92 yaşındaki Şerife Eren, kendine geldiğinde Atatürk ve Çanakkale şiiri okudu.

Kayseri Özel Ana Kalp Hastanesinde açık kalp ameliyatı olan 92 yaşındaki Şerife Eren, 12 gün önce kalp krizi vakasıyla hastaneye geldiğini ve ağır bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştuğunu söyledi.


Ameliyat sonrası en ufak bir hafıza kaybı bile yaşamayan Şerife Eren, Atatürk’e büyük bağlılığı ve sevgisi olduğunu belirtti.

Hastane yönetiminin düzenlediği basın toplantısında, okuduğu Atatürk şiiriyle herkesin dikkatini üzerinde toplayan Şerife Nine, gözyaşları arasında, "Her şeyimizi borçlu olduğumuz o büyük insana minnet duyulmaz mı? Bizi kurtaran, Türk Milleti’ne hayat veren o büyük insana sevgim sonsuzdur" dedi.

Özel Ana Kalp Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mustafa Kırman da "Şerife Hanım hastanemize geldiğinde kalp krizi geçiriyordu. Kardiyologlarımız acil koroner anjiyoya aldılar. Kalbin sağ kalp damarı tam tıkanmış, sol damarı da yüzde 90 daralmıştı" dedi.

92 yaşındaki Şerife Nine’nin son 6 ay hariç, 3 yıldır böbrek rahatsızlığından diyalize girdiğini kaydeden Kırman konuşmasına şöyle devam etti:

‘Hasta açık kalp ameliyatına alındı ve 5 damarına By-Pas yapıldı. Şifa ile kendisini evine gönderiyoruz. 7 çocuk annesi, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde yaşayan Şerife nine, ameliyata girmeden önce ’bu yaşta ameliyat mı olunur? diyordu, ama bakın ameliyattan sonra sapasağlam. Hafıza kaybı da yaşamıyor. Genç, yaşlı herkeste kalp rahatsızlığı bulunabiliyor. Kimse ameliyat olmaktan korkmasın. İnsanlar arabalarına bile kendi sağlığından daha çok ilgi gösteriyor. Kalp sağlığını ciddiye almak gerekir. Hiç değilse herkesin yılda bir kez kalbini kontrol ettirmesi lazım. Şerife nine herkese örnek olsun. Kalp rahatsızlığı olan ve ameliyat olması gereken hiç kimse ameliyat olmaktan çekinmesin.’ (aa)